Новини / Аналітика / Овочівництво / Рослинництво     04 квітня 2023 13:05

З овочами та гречкою цьогоріч проблем не буде – Висоцький


В Україні цього року очікується значно більший врожай овочів. Доступ до вітчизняного продукту повинен зрости.

Про це повідомив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький в ефірі телемарафону.

“Історично найбільшим промисловим кластером за останні десятиліття по виробництву цибулі, моркви була Херсонська та Запорізька області. На жаль, з початком повномасштабної війни, в кінці лютого, не вдалося цю продукцію отримати українському споживачу і також не встигли фермери в інших регіонах суттєво наростити”, – пояснив Висоцький.

За словами заступника міністра, цього року фермери вистигли підготуватись, через що планується відновлення вирощення овочів там, де останні роки цього не робили. В першу чергу йдеться про овочі борщового набору, таких як цибуля та морква.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“Тому уже з врахуванням нового врожаю овочів, який буде збиратися в кінці літа, восени цього року, буде значно більше доступно вітчизняного продукту для українського споживача і більше ми не очікуємо такої складної ситуації, яка склалася цієї зими та весни”, – додав Висоцький.

Крім овочів, Висоцький прогнозує покращення цінової ситуації з гречкою. Ціни на гречку в Україні у 2023 році залишаться на тому ж рівні, який сформований зараз. З червня можливе навіть зниження ціни.

Як зазначив міністр, згідно з попередніми прогнозами, очікується майже аналогічна в порівнянні з минулим роком площа посіву гречки.

“Це означає, що знову буде вирощено гречки більш ніж достатньо для внутрішнього споживання. Не буде потреб імпорту, і як результат – не буде підстав для зростання ціни”, – сказав він.

Читайте також: Названо дев’ятку найтоксичніших овочів та фруктів

Висоцький повідомив, що вартість “очікується в ціновому коридорі, який сформувався сьогодні, навіть може бути певне здешевлення, але це вже зрозуміємо по факту фіксації посівних площ в червні”.

Нагадаємо, цього року аграрії планують збільшити посівні площі під цибулю, моркву та інші овочі.  У Мінагрополітики вважають, що ціни на них знижуватимуться з появою нового врожаю.

За прогнозами ж експертів, найближчим часом в Україні очікується дефіцит овочів та підвищення цін на молочні та м’ясні продукти. Ближче до літа ціни на деякі товари знизяться та стабілізуються, а на деякі варто очікувати підвищення через ціни на енергоносії.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також