Новини / Аналітика     28 березня 2023 18:01

Україна проходить пік цін на овочі – Висоцький

Цього року аграрії планують збільшити посівні площі під цибулю, моркву та інші овочі

На вартість овочів впливає сезонність, водночас у 2023 році вплинуло ще  два  фактори: енергетичні криза і окупація. Ціни знижуватимуться з появою нового врожаю. Про це в етері марафону повідомив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

Він запевнив, що Україна проходить пік цін на овочі.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Хоча до ціни додалося ще два фактори. Енергетична криза, яку створювала країна-агресор завадила збереженню великої частини врожаю. Другий –  багато овочів, перш за все, цибулі і моркви, вирощувалися в Херсонській і Запорізькій областях. Через окупацію овочі не були доступні українському споживачеві, – зазначив Висоцький.

Заступник акцентував, що цього року аграрії планують збільшити посівні площі під цибулю, моркву та інші овочі. Тому очікується більший урожай.

Висоцький також наголосив, що Мінагрополітики працює над стабілізацією цін.

Міністерство аграрної політики та продовольства працює над тим, щоб максимально наповнити ринок і стабілізувати ціни. Цим треба займатися не через регулювання чи обмеження, а ринкові механізми. Бо регулювання цін, як показує практика,  реалізується в тіньовий обіг, – пояснив посадовець.

Нагадаємо, цьогоріч зростання цін на продукти Великоднього кошика очікується на рівні 10%.

Найближчим часом в Україні очікується дефіцит овочів та підвищення цін на молочні та м’ясні продукти. Ближче до літа ціни на деякі товари знизяться та стабілізуються, а на деякі варто очікувати підвищення через ціни на енергоносії.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також