Новини / Овочівництво     13 травня 2023 13:05

У Мінагрополітики вважають, що ціни на овочі стабілізуються з появою нового врожаю


Україна пройшла дефіцит овочів борщового набору. Ціни на ринку мають врегулюватися після збору врожаю.

Про це в ефірі телемарафону заявив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький.

За його словами, можна чітко зафіксувати два тренди в контексті вирощування овочів.

“Один з них це те, що на деокупованій Херсонщині та частині Миколаївщини вже відбувається і плануються посіви цього року, в тому числі томатів, яких було в дефіциті частково минулого року. Плюс є зростання, близько 10-15% ми бачимо на Одещині”, – сказав він.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Висоцький також зазначив, що збільшуються у площі по центральному ланцюгу вирощування кількості овочів борщового набору, не баштанних культур, а саме моркви, цибулі, капусти, картоплі, буряку червоного. В цих регіонах промислове вирощення збільшується на 20-30%.

“З урахуванням цих факторів, очевидно, що найбільший дефіцит з точки зору овочів борщового набору Україна пройшла. І зі збором умовно з осені, з серпня, коли буде масово збиратися урожай, ситуація буде більш позитивна. Ми очікуємо зменшення імпорту, який був досить великий, і врегулювання цінової ситуації”, – сказав він.

Заступник міністра зазначив, що відбувається досить суттєве збільшення посівних площ буряка. За його словами, це зростання десь на 20-25% посівних площ порівняно з попереднім роком.

Читайте також: Експерти спрогнозували період максимального падіння цін на овочі в Україні

Окрім того, наразі прогнозують, що може бути виробництво близько 1,5 млн тонн цукру. При цьому внутрішній ринок наразі становить десь 900 тисяч.

Нагадаємо, в Україні цього року очікується значно більший врожай овочів. Доступ до українського продукту повинен зрости.

Цього року аграрії планують збільшити посівні площі під цибулю, моркву та інші овочі.  У Мінагрополітики вважають, що ціни на них знижуватимуться з появою нового врожаю.

За прогнозами ж експертів, найближчим часом в Україні очікується дефіцит овочів та підвищення цін на молочні та м’ясні продукти. Ближче до літа ціни на деякі товари знизяться та стабілізуються, а на деякі варто очікувати підвищення через ціни на енергоносії.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також