Новини    01 травня 2023 15:29

Експерти спрогнозували період максимального падіння цін на овочі в Україні

Ціни були високі до Великодніх свят, однак зараз можна спостерігати падіння на 15 – 20 грн за кг овочів

В Україні почали падати ціни на овочі, однак максимального зниження експерти очікують в червні. Про це повідомив член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин в етері телемарафону, передає agropolit.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Він акцентував, що в Україні можна спостерігати сезонний фактор, у рамках якого весною відбувається активний імпорт овочів. На його основі формується достатньо висока ціна. Кількість продуктів місцевого походження збільшується починаючи з травня, що сприяє падінню цін.

Ціни були високі до Великодніх свят, однак зараз можна спостерігати падіння на 15 – 20 грн за кг овочів. Пендзин також спрогнозував, що восени слід очікувати суттєвого падіння цін разом зі збільшенням врожаю цибулі.

До такого ефекту має призвести збільшення обсягів вирощування цибулі місцевими аграріями. Слід зазначити, що за офіційною інформацією в березні овочі подорожчали на 17,3%.

Ми очікуємо, що на початок червня вже остаточно ринок буде стабілізований товарами з відкритого ґрунту з наших територій, і червень буде періодом максимального зниження цін на овочі. Така ситуація буде до вересня, початку жовтня. Тоді буде знову річний цикл підняття цін, — зазначив експерт.

Нагадаємо, цьогоріч фермери Львівської області збільшать вирощування томатів, цибулі та спаржі. Керівниця аграрної компанії Лілія Курган зауважила, що таке рішення сільгоспвиробники ухвалюють через брак овочів з окупованих територій, зокрема Херсонщини.

В Україні цього року очікується значно більший врожай овочів. Доступ до українського продукту повинен зрости.

Програма USAID з аграрного і сільського розвитку оголосила запит про надання цінових пропозицій на закупівлю насіння соняшнику та добрив. Закупівля проводиться у межах субгрантової програми АГРО “Постачання ММСП  добрив та посівного матеріалу для забезпечення продовольчої безпеки України”.

Цього року аграрії планують збільшити посівні площі під цибулю, моркву та інші овочі.  У Мінагрополітики вважають, що ціни на них знижуватимуться з появою нового врожаю.

За прогнозами ж експертів, найближчим часом в Україні очікується дефіцит овочів та підвищення цін на молочні та м’ясні продукти. Ближче до літа ціни на деякі товари знизяться та стабілізуються, а на деякі варто очікувати підвищення через ціни на енергоносії.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...