Новини / Логістика     13 вересня 2023 12:27

Україна спільно з Литвою розробляють маршрути перевезення агровантажів через Польщу

Литовська сторона вважає, що лише полегшення процедурних вимог на українсько-польському кордоні дозволить транспортувати до Клайпедського порту до 500 тис. тонн української сільськогосподарської продукції на рік

За спільним головуванням міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Олександра Кубракова та міністерки економіки та інновацій Литовської Республіки Аушрінє Армонайтє відбулося засідання Міжурядової українсько-литовської комісії з питань торговельно-економічного та науково-технічного співробітництва. Пріоритетами цього разу стали – енергетична та транспортна сфери, належне врядування та освіта, економічна, військова та цивільна безпека, охорона здоров’я, соціальні питання, а також кібербезпека.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Стосовно співпраці у транспортній сфері – обговорили основні напрями відновлення та розширення транспортного сполучення між Україною та Литвою. А саме:

  • можливість відновлення пасажирських перевезень залізницею та подальшого розвитку маршруту “Київ – Варшава – Вільнюс”;
  • двосторонню співпрацю із залученням інституцій ЄС щодо включення маршруту Ягодин – Дорогуськ до Транс’європейської транспортної мережі;
  • перенесення ветеринарної та фітосанітарної інспекції транзитних вантажів з українсько-польських прикордонних переходів до порту Клайпеда;
  • розроблення нових маршрутів перевезення вантажів через територію Польщі, що дозволить збільшити вантажопотік та розширити номенклатуру залізничних вантажів між Україною та Литвою.

Литовська сторона повідомила, що лише полегшення процедурних вимог на українсько-польському кордоні дозволить транспортувати до Клайпедського порту до 500 тис. тонн української сільськогосподарської продукції на рік.

Також Литва планує встановити термінал зміни з/д візків у Шештокаї (1435/1520), що дозволить набагато збільшити вантажопотік між країнами та розвивати взаємовигідні довгострокові контракти між литовським бізнесом й українськими виробниками зерна.

Окрім розвитку залізничного сполучення Литовська сторона запропонувала українським авіакомпаніям розглянути питання про початок діяльності в Литві, а також участь у національних конкурсах на стратегічні напрямки.

Нагадаємо, президент Литви Гітанас Науседа заявив, що країна дотримується позиції, що послаблення санкцій проти рф в обмін на угоду про безпечний експорт українського зерна Чорним морем є неправильним.

Через саботаж рф роботи “зернового коридору” світ не отримав додаткові 25 млн тонн агропродукції. 17 липня кремль заявив про зупинку “зернової угоди”.

Реалізація сценарію з припиненням роботи “зернового коридору” матиме негативні наслідки для українського експорту; в Нацбанку не виключають можливого посилення тиску на гривню.

Наразі в Україні розробили альтернативний план для продовження експорту аграрної продукції у випадку, якщо через саботаж російської сторони робота зернового коридору припиниться.

Литва може допомогти експортувати залізницею до 1 млн тонн зерна, зауважила міністерка економіки та інновацій країни Аушріне Армонайте після зустрічі з міністром економічного розвитку і технологій Польщі Вальдемаром Будою.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також