Новини / Логістика     20 квітня 2023 19:34

Литва допоможе Україні експортувати до 1 млн тонн зерна залізницею

Клайпедський порт і Lietuvos geležinkeliai можуть допомогти у вирішенні поточної ситуації та сприяти експорту зерна за межі Європейського Союзу

Оскільки Польща призупинила імпорт зерна з Україна, Литва може допомогти експортувати залізницею до 1 млн тонн зерна, зауважила міністерка економіки та інновацій країни Аушріне Армонайте після зустрічі з міністром економічного розвитку і технологій Польщі Вальдемаром Будою, пише ЦТС

Клайпедський порт і Lietuvos geležinkeliai можуть допомогти у вирішенні поточної ситуації та сприяти експорту зерна за межі Європейського Союзу.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Литва може допомогти експортувати до 1 млн тонн зерна безпечно залізницею з України. Це було б реальним рішенням для України та допомогою для Польщі, – зазначила Армонайте.

Президент Асоціації литовських морських вантажних компаній Вайдотас Шилейка зауважив, що потужність перевалки зерна в порту Клайпеда становить понад 1 млн тонн на рік, проте логістика є досить складною. У травні 2022 року Lietuvos Geležinkeliai почала транспортувати невеликі партії українського зерна через Польщу до порту Клайпеда. Проблема полягає у різних залізничних коліях, через що рухомий склад поїздів доводиться міняти на кордоні.

Нині через Литву можна провезти лише близько 1 млн тонн українського зерна на рік, оскільки логістичний ланцюг країни поки не готовий перевозити його більшу кількість.

Нагадаємо, Литва та Україна планують розвивати нові транспортні коридори з Клайпеди до Одеси та інших українських портів, покращувати залізничне сполучення між країнами та збільшувати обсяги вантажоперевезень.

Україна матиме значні втрати через ембарго на експорт своєї сільгосппродукції до сусідніх країн ЄС. Ці втрати значно посиляться у випадку тимчасової заборони на транзит і фактичну зупинку Шляхів солідарності.

Раніше польський уряд ввів тимчасове обмеження на імпорт через територію Польщі, включаючи транзит, аграрної продукції з України.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також