Новини / Аналітика     30 липня 2019 10:04

Україна може перетворитися на імпортера продовольства: Богдан Данилишин застерігає нову владу

Стан української економіки після виборів не дає приводу для оптимізму, і поки що Україна не використовує жодних відомих заходів для її стимулювання. Якщо пустити все на самоплив, то наша країна не тільки не розвиватиме промисловість, а й перетвориться в імпортера продовольства.

Таку думку висловлює на своїй сторінці у Фейсбук голова  Ради НБУ, доктор економічних наук, професор Богдан Данилишин.

Експерт відзначає, що не тільки в українській економіці не все добре. Гальмування переживає й економіка Китаю, яка є другою за розміром у світі: темпи її зростання у ІІ кварталі цього року виявилися рекордно низькими за останні 27 років (6,2% у річному вираженні).

Читайте: Затверджено єдині норми природних втрат зерна при зберіганні

Богдан Данилишин наводить заходи, які здійснює китайський уряд для стимулювання економіки країни:

  • Народний банк Китаю з початку минулого року 6 разів знижував норму обов’язкових резервів для банків заради підтримки збільшення кредитування.
  • Анонсовано помірне зниження процентних ставок для підприємств малого бізнесу.
  • Оголошені податкові послаблення в обсязі $291 млрд, регіональна влада отримала квоту в $295 млрд на випуск спеціальних бондів, націлених на фінансування будівництва інфраструктури.
  • Акцент зроблений на загальне фіскальне пом’якшення – плановий дефіцит бюджету КНР піднято з 2,6 до 2,8% ВВП.
  • Розширення доступу інвесторів за рахунок скорочення списку галузей, в яких діють обмеження, спрощення процедур ліцензування.

Проте, за словами експерта, Україна наразі не використовує жодних відомих у міжнародній практиці заходів для стимулювання економіки країни.

Богдан Данилишин вважає, що поруч з Кабінетом міністрів в Україні слід створити «адміністрацію (Раду) з питань розвитку, з особливими повноваженнями, підпорядковану президенту». Такий крок було здійснено в країнах «економічного дива».

Створена адміністрація повинна бути «ставкою Верховного головнокомандувача в економіці», – підкреслює голова  Ради НБУ.

Крім вражаючих фактів щодо скорочення виробництва на таких гігантах української промисловості, як ДП «Антонов» та Крюківський вагонобудівний завод, експерт наводить приклад рекордного за останнє десятиліття імпорту у 2019 році огірків та томатів, підкреслюючи, що на цьому тлі вітчизняним виробникам усе важче конкурувати на внутрішньому ринку з турецькими овочами.

За словами Богдана Данилишина, на сьогодні товарні потоки між Україною та зовнішнім ринком побудовані за неефективною схемою, коли експортуються в основному сировина і напівфабрикати, а ввозяться машини, обладнання, товари широкого вжитку.

«Якщо пустити все на самоплив, то доведеться не тільки забути про виробництво літаків або пасажирських вагонів, наша країна перетвориться в імпортера продовольства», – підсумовує Богдан Данилишин.

Landlord раніше повідомляв про те, що Богдан Данилишин наголошує на необхідності створення в Україні експортно-кредитного агентства для для стимулювання зростання економіки.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також