Новини / Аналітика     10 червня 2019 15:22

Як стимулювати зростання економіки: Данилишин про створення експортно-кредитного агентства

Протягом кількох років в Україні велася бурхлива дискусія на тему створення експортно-кредитного агентства, і зараз саме настав час перейти від слів до справи. Це допоможе українцям досягти стійких темпів зростання економіки.

Таку думку висловлює на своїй сторінці у Фейсбук голова  Ради НБУ, доктор економічних наук, професор Богдан Данилишин.

Стимулювання експорту є важливою складовою зростання ВВП країни. В Україні воно здійснюється, зокрема завдяки партнерству з ЄБРР та міжнародними банківськими групами, які надають послуги із торговельного фінансування.

Проте, за словами  голови  Ради НБУ, українські підприємства (в тому числі й експортери) щороку не вибирають відкритих лімітів із торговельного фінансування на $2–2,5 млрд.

Читайте: Українські аграрії можуть збалансувати ситуацію на валютному ринку – Данилишин

Богдан Данилишин вважає перспективним створення спеціального експортно-кредитного агентства. На цю структуру мають бути покладені такі функції:

  • відкриття кредитних ліній експортерам і закордонним покупцям української продукції,
  • кредитування транспортних витрат експортерів,
  • кредитування закупівель експортерами технологічного обладнання,
  • страхування та гарантування експортних кредитів.

При цьому «необхідна підтримка компаній-лідерів, що мають високу динаміку зростання несировинного експорту», – наголошує  голова  Ради НБУ.

Які країни і континенти домінують у світовій економіці, а які відстають, можна легко побачити за допомогою інфографіки. Візуалізація, яку публікував Landlord, дає змогу на власні очі переконатися, хто є ключовими гравцями на глобальному ринку і чому торгова війна США і Китаю так серйозно сприймається світом.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також