Новини / Аналітика     28 лютого 2023 19:12

У цьому сезоні Україна стала провідним постачальником соняшникового шроту до Європи

За п'ять місяців найбільші обсяги українського соняшникового шроту імпортував Китай, 53% від загального об'єму

За підсумками п’ять місяців 2022/23 МР обсяг відвантаження соняшникового шроту з України скоротився порівняно з показником в аналогічний період попереднього сезону на 16%, повідомили аналітики ІА “АПК-Інформ”.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Скорочення відбулося в основному через блокування роботи зернового коридору російською стороною і сповільнення відвантаження продукції через порти.

За п’ять місяців найбільші обсяги українського соняшникового шроту імпортував Китай, 53% від загального об’єму.

На другому місці серед покупців — країни ЄС. В поточному сезоні обсяги поставок у цьому напрямку зросли майже вдвічі, до близько 54% за вересень-січень 2022/23 МР проти 37% у вересні-січні 2021/22 МР.Такі обсяги вивели Україну в лідери з постачання соняшникового шроту до Євросоюзу, змістивши таким чином РФ на 3 місце в рейтингу.

ЄС цього сезону збільшив також імпорт аргентинського соняшникового шроту на 19%, внаслідок чого країна стала другим за величиною постачальником даної продукції до регіону.

Нагадаємо, згідно з оперативними даними, експорт соняшникового шроту з України в жовтні 2022/23 МР досяг максимуму з початку війни, склавши 390 тис. тонн (+10% до показника попереднього місяця).

В Україні ставки фрахту річкою із портів РІК (Рені, Ізмаїл, Кілія) зросли на 30-40% у зв’язку зі зменшенням пропускної здатності суден через зерновий коридор. Тим часом Укрзалізниця активно розвиває співпрацю із Європейською залізницею для налагодження прямих відправок з України в Європу. Ціни на соняшник та сою різко впали, а ринок решти видів зернових демонструє стабільність.

Представники олійно-жирової галузі України просять Міністерство економіки України про збільшення мита на експорт насіння соняшнику до 10% з 3,5%, це дозволить переробляти його усередині країни в більш прибуткову олію, особливо в умовах скорочення врожаю олійних у 2022 році через агресію рф.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також