Новини / Аналітика     27 листопада 2022 19:29

Україна збільшила експорт соняшникового шроту до Китаю

Підвищення попиту з боку китайських імпортерів сприяло зростанню цін на український шрот.

Згідно з оперативними даними, експорт соняшникового шроту з України в жовтні 2022/23 МР досяг максимуму з початку війни, склавши 390 тис. тонн (+10% до показника попереднього місяця), передає АПК-Інформ.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Збільшення експорту відбулося завдяки Китаю – в даному напрямку було відвантажено 224 тис. тонн, що стало максимумом з березня п.р.

Варто зазначити, що підвищення попиту з боку китайських імпортерів сприяло зростанню цін на український шрот у зазначеному місяці.

Водночас внаслідок зниження активності торгівлі в глибоководних портах з кінця жовтня п.р. через невизначеність щодо подальшої роботи зернової угоди очікується сповільнення експорту до Китаю в листопаді.

Нагадаємо, світові ціни на соняшник тримаються на рівні минулого тижня, ринок ріпаку перенасичений товаром, а Італія залишається єдиним ринком збуту української сої.

Ринок сої та соняшнику у світі поки що не зазнав різких сезонних коливань. Ціни на сировину залишаються стабільними, так само як і обсяги попиту та пропозиції.

В українських портах з середини жовтня спостерігається зниження закупівельних цін на насіння соняшнику. Розвитку цієї ситуації сприяло зростання кількості пропозицій насіння соняшнику внаслідок просування збиральних робіт та очікувань скорочення об’ємів перероблення насіння соняшнику заводами на тлі режиму енергоощадження в Україні.

З початку вересня в Україні спостерігалося поступове зростання закупівельних цін на соєві боби.  Більшість сільгоспвиробників вважали за доцільне стримувати продаж даної культури, плануючи реалізувати її пізніше за вищими цінами.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також