Новини    05 квітня 2023 16:27

У Kernel планують засіяти 98% земельного банку

Частина земель на Сумщині замінована, частина — всіяна снарядами, що не розірвалися

Компанія Kernel планує засіяти 98% свого земельного банку у новому сезоні. Водночас виняток становить 8 тис. га на Сумщині, які знаходяться максимально близько до кордону з країною-агресором, розповів директор Агробізнесу Kernel Ігор Чикін, передає AgroPortal.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Частина земель на Сумщині замінована, частина — всіяна снарядами, що не розірвалися. Вони непридатні для обробітку. Принаймні цього року, — зазначив Чикін.

У 2022 році Kernel не вдалося засіяти 28 тис. га в Сумській і Чернігівській областях, а також зібрати врожай на площі 1,5 тис. га на Харківщині. Чикін додав, що в масштабах компанії ці втрати оцінюються як незначні, адже щороку внаслідок стихійних впливів — посухи, граду, сильних вітрів — безповоротно втрачається 2-3 тис. га.

На території Полтавської та Черкаської областей організували своєрідні агровиробничі хаби для команд із Чернігівщини та Сумщини. Враховуючи негативний досвід попереднього сезону, вдалися до диверсифікації критично важливих ресурсів. Сьогодні наші запаси пального та паливно-мастильних матеріалів розташовані у різних точках зберігання. Ми не накопичуємо значні обсяги в одному місці, а сформували розосереджені запаси у регіонах. Частину цих ресурсів зберігаємо в мобільних гумових місткостях, — розповів експерт.

Довідка: Kernel до війни посідав перше місце у світі з виробництва соняшникової олії (приблизно 7% світового виробництва) і її експорту (приблизно 12%), а також був найбільшим виробником і продавцем бутильованої соняшникової олії в Україні. Крім того, компанія займалася вирощуванням іншої агропродукції та її реалізацією.

Нагадаємо, “Кернел” запустив інвестиційний проєкт у партнерстві з перевізниками, на який спрямували 1 млн євро. В його межах планується розширення транспортних можливостей партнерів компанії.

“Кернел”, одна з найбільших українських агропромислових груп, у межах ранньої підготовки до майбутнього агросезону розпочала прямі закупівлі азотного добрива Anvistar у польського виробника Anwil S.A. групи PKN Orlen.

Рада директорів агропромислової групи “Кернел” заснувала новий комітет зі сталого розвитку (Sustainability committee), що відповідатиме за визначення пріоритетів та реалізацію стратегічної діяльності холдингу в сфері кліматичних ризиків та можливостей, захисту довкілля, розвитку соціального та людського капіталу.

“Кернел” обладнав генераторами вісім елеваторів. На елеваторах встановили дизельні генератори потужністю від 120 до 1000 кВт*год. Генераторами планується забезпечити ще 11 елеваторів. Для цього очікується 13 дизельних генераторів потужністю від 80 до 500 кВт*год.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...