Новини    05 вересня 2023 18:19

У ФДМУ розповіли, як планують здавати державну землю в оренду на Прозорро

Використання цих земель тривалий час було пов’язано із сірими схемами через що щороку мільярди гривень втрачав державний бюджет

Голова Фонду держмайна України Рустем Умєров в інтерв’ю LIGA.net заявив, що в Україні анонсували новий механізм здачі державної землі в оренду через платформу Прозорро.Продажі.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Раніше ніхто точно не міг підрахувати, скільки сільськогосподарських земель є у власності держави. Умєров додав, що нині вдалося здійснити аналіз і встановити, що приблизно 500 — 700 тис. га землі належить державі.

Використання цих земель тривалий час було пов’язано із сірими схемами через що щороку мільярди гривень втрачав державний бюджет. Зараз треба акумулювати державні землі, що неефективно використовують, в єдиний фонд — Земельний банк.

В обмін на розподіл прибутку оформлювалися договори обробітку землі на один рік. Після збору врожаю на папері знижувалася врожайність. І, відповідно, прибуток. Різницю між фактичним прибутком і прибутком “на папері” орендарі ділили з керівниками цих держпідприємств. Ми вже працюємо над цим питанням із Кабміном. В січні 2024 року будемо готові запропонувати суспільству новий інструмент — землі будуть здаватись в довгострокову оренду через аукціони на Прозорро. Водночас вони залишатимуться державними, – зазначив Умєров.

Зауважимо, 4 вересня голова Фонду державного майна Рустем Умєров подав заяву про звільнення з посади, повідомила пресслужба Верховної Ради.

Нагадаємо, з 21 по 25 серпня сума переможних ставок приватизаційних аукціонів Фонду держмайна сягнула 3,2 млн грн. Зауважується, що у семи аукціонах взяли участь 36 учасників, а завдяки конкуренції ціна активів зросла у 11 разів від стартової ціни.

У Державному фонді майна відзвітували про результати малої приватизації. Зокрема, за об’єкти вдається виручати в рази більше грошей, аніж планувалося.

Фонд держмайна України з початку відновлення малої приватизації у вересні 2022 року залучив понад 1,24 млрд грн приватних інвестицій в аграрні активи. В середньому по три підприємці змагалися за 25 державних об’єктів. Це призвело до їх подорожчання приблизно втричі.

Фонд державного майна готує новий аукціон з приватизації єдиного майнового комплексу ДП “Білгород-Дністровський морський торговельний порт (МТП)”. Це буде вже п’ята спроба продати актив, адже призначені на 6 та 14 червня цього року приватизаційні аукціони із продажу ЄМК ДП “Білгород-Дністровський МТП” за ціною 184,9 млн грн не відбулися через відсутність заявок учасників.

У 2023 році економічний ефект приватизації склав 3,4 млрд гривень. Це не лише кошти від продажу об’єктів, а й виплата боргів перед бюджетом та працівниками, які роками накопичувались на збиткових підприємствах.

За 7 місяців 2023 року до державного бюджету надійшло понад 450 мільйонів гривень від здачі в оренду державного майна. З початку року ФДМУ уклав 1 043 нових договорів — це тисячі нових можливостей для малого та середнього бізнесу, який створює нові робочі місця, сплачує податки та підтримує економіку країни під час війни.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...