Новини    15 березня 2023 20:34

У 2023 році попит на викопне паливо в ЄС може впасти на 20% – прогноз

У 2023 році Європа стане свідком величезного падіння споживання викопного палива —  вугілля та особливо газу

У 2022 році внаслідок вторгнення росії в Україну ЄС скоротив попит на енергоносії, найбільше — на викопний газ та зберіг курс на відмову від вугілля. Одночасно прискорився перехід на відновлювані джерела енергії — у 2022 році вітер і сонце виробили рекордну п’яту частину — 22% електроенергії в ЄС. За прогнозами аналітиків Ember цього року попит на викопне паливо в ЄС може впасти на 20%, що вдвічі перевищить попередній рекорд 2020 року, повідомляє Razom We Stand.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Минулого року багато чинників, крім російської агресії грали на руку викопному паливу. Зокрема – посуха в Європі, небачена за останні 500 років, через що зменшилась генерація на гідроелектростанціях до найнижчих рівнів з щонайменше 2000 року, зменшення потужності атомної  енергетики в ЄС на 16% через збої у Франції та виведення з експлуатації атомних потужностей в Німеччині. Але це все разом з російською агресією не перекреслило планів Європи щодо переходу на зелені джерела енергії, а навпаки, прискорило їх.

За словами дослідників Ember цього року обсяги генерації на об’єктах гідроенергетики суттєво зростуть, численні зупинені французькі атомні блоки почнуть працювати після ремонтів, а  розгортання вітрової та сонячної енергетики прискориться. Тренд на зниження попиту на електроенергію, ймовірно, продовжиться протягом найближчих місяців. У 2023 році Європа стане свідком величезного падіння споживання викопного палива —  вугілля та особливо газу.

Для України важливо почати масштабно розгортати децентралізовані відновлювані джерела енергії в той час, коли близько 40% енергетичної інфраструктури пошкоджено російськими ракетними атаками. За даними KSE прямі втрати в секторі електроенергетики внаслідок російських обстрілів оцінюються у $6,8 млрд і ця сума постійно зростає.

За оцінками Біоенергетичної асоціації України до 2030 року Україна здатна повністю замістити імпортований природний газ власним біометаном і твердим біопаливом в обсягах до 10 млрд м3/рік. До 2050 року обсяг заміщення природного газу може досягти майже 26 млрд м3/рік, що дорівнює внутрішньому споживанню.

Читайте також: В Україні вироблятимуть унікальне органічне добриво із біомулу

Вітроенергетика згідно з дослідженням Інституту економіки та прогнозування має потенціал розвитку у  близько 100 ГВт  та буде здатна забезпечити третину загального енергоспоживання країни. А з розвитком офшорної (морської) вітрогенерації — значно більше.

Довідка. Razom We Stand це громадська організація, що створена у 2022 році у відповідь на російську агресію та закликають до повного і постійного ембарго на російське викопне паливо та негайного припинення всіх інвестицій у російські нафтогазові компанії.

Нагадаємо, в умовах енергетичної кризи, спричиненої російською агресією, в Україні гостро постало питання розвитку альтернативних джерел енергії, не задіяних раніше. Заступник міністра аграрної політики та продовольства України Віталій Головня акцентував, що біоетанол і біогаз – це альтернативні види енергетики, які можуть забезпечити енергетичну стійкість України. Аграрний сектор, зокрема переробна галузь, має для цього значні можливості. Ефективне використання галузі переробки дозволить частково замістити традиційні види енергії, як на місцевому, так і на національному рівнях.

Сонячна установка Tesla Powerwall потужністю 13,9 кВт, подарована Україні Ілоном Маском, нещодавно була встановлена у місті Бородянка на Київщині. Бородянський центр первинної медико-санітарної допомоги отримав альтернативне джерело енергії тепер може самостійно виробляти й накопичувати електроенергію незалежно від місцевої мережі.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...