Новини / Технології     23 червня 2022 12:23

Війна стимулює розвиток сонячної енергетики в Україні

В Україні розробляють нові сонячні електростанції малої потужності, щоб уникнути відключень електроенергії та допомогти бізнесу триматися на плаву в жахливих економічних умовах

Сонячна установка Tesla Powerwall потужністю 13,9 кВт, подарована Україні Ілоном Маском, нещодавно була встановлена у місті Бородянка на Київщині. Бородянський центр первинної медико-санітарної допомоги отримав альтернативне джерело енергії тепер може самостійно виробляти й накопичувати електроенергію незалежно від місцевої мережі.

Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Міністр заявив: “На деокупованих територіях, які найбільше постраждали від росіян, є проблеми з електрикою, а станції Tesla Powerwall забезпечують резервне живлення під час відключення електроенергії”

За словами Ольги Сухопари, директора з розвитку Української асоціації відновлюваних джерел енергії, сонячні енергосистеми наразі встановлюються в основному для запобігання відключень електроенергії та захисту критичної інфраструктури.

Про це повідомляє pv-magazine.

Сухопара розповіла, що комерційні дахи та сонячні фотоелектричні фасади стали популярними останніми роками як спосіб заощадити на рахунках за електроенергію.

“В Україні досі існує перехресне субсидування в електроенергетиці: тарифи для населення регулюються державою, а бізнес платить за електроенергію ринкову ціну, яка в середньому втричі вища, ніж для населення. От чому підприємства стали частіше встановлювати сонячні системи для власного споживання, щоб знизити рахунки за електроенергію та забезпечити себе електроенергією за фіксованою ціною на роки вперед”, – повідомила вона.

Також вона підкреслила, що зараз сонячна енергетика України здебільшого орієнтована на виживання, а не на подальший розвиток. За словами Сухопари, мета полягає у тому, щоб уникнути банкрутства при постійних скороченнях та зниженні пільгових тарифів.

“Ведеться робота щодо внесення змін до законодавства про вільний доступ до ринку електроенергії для виробників ВДЕ. Ми також сподіваємося розпочати експорт “зеленої” електроенергії до ЄС у найближчому майбутньому”, — сказала вона.

Нагадаємо, ратифікація Угоди між Україною та Великою Британією збільшить експорт української агропродукції.

Landlord раніше повідомляв, Китай налагоджує постачання товарів до ЄС в обхід Білорусі та рф.

Марковська Катерина

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також