Новини    18 січня 2023 16:28

Стійкість енергосистеми України забезпечать альтернативні види енергетики – заступник міністра Головня

Наразі Мінагрополітики спільно з експертами готують проекти щодо врегулювання та розвитку галузі переробки, програм підтримки для виробників

В умовах енергетичної кризи, спричиненої російською агресією, в Україні гостро постало питання розвитку альтернативних джерел енергії, не задіяних раніше. Заступник міністра аграрної політики та продовольства України Віталій Головня підкреслив, що біоетанол і біогаз – це альтернативні види енергетики, які можуть забезпечити енергетичну стійкість України. Аграрний сектор, зокрема переробна галузь, має для цього значні можливості. Ефективне використання галузі переробки дозволить частково замістити традиційні види енергії, як на місцевому, так і на національному рівнях.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Щоб галузь переробки розвивалася, потрібно впровадити певні законодавчі ініціативи. Зокрема, дозволити додавання біоетанолу до моторних палив. Відповідний законопроект готується до другого читання у Верховній Раді України. Додавання біоетанолу до моторних палив сприятиме зменшенню навантаження на зернову логістику та забезпеченню стійкості енергетики в цілому, – зазначив Головня.

В Україні достатньо потужностей для переробки біоетанолу, спостерігається тенденція до їх зростання. Зокрема, завдяки приватизації спиртових заводів.

Впевнений, що у 2023 році ми відчуємо, що спиртова галузь запрацювала. Заводи по переробці біометану – вертикально інтегровані. Тобто сировина після виробництва біоетанолу є похідною для виробництва біогазу. А з біогазу можна виробляти як електроенергію, так і очищати його до біометану, – акцентував він.

Наразі Мінагрополітики спільно з експертами готують проекти щодо врегулювання та розвитку галузі переробки, програм підтримки для виробників. Наразі вони користуються пільговим “зеленим тарифом” – механізмом, що стимулює використання поновлюваних джерел енергії.

Читайте також: В Україні вироблятимуть унікальне органічне добриво із біомулу

ДовідкаПотенціал виробництва біометану в Україні становить 8 млрд кубм на рікщо відповідає 25%
внутрішнього споживання газуВисоко оцінює перспективи країни Біоенергетична асоціаціяЗа їх повідомленнями,
біометан має суттєву перевагу стосовно біогазуТакож він може використовуватися як повний аналог
природного газуПодібний відновлювальний ресурс може врятувати планету.

Нагадаємо, біометан – це ринковий продукт, який не прив’язаний до чийогось настрою, корупційної складової чи курсу валюти. Тож його виробництво є досить привабливим,  проте ризики воєнного стану, проблеми з кредитуванням та відсутністю державної підтримки зупиняють серйозних інвесторів від вкладання у цю галузь.

У Біоенергетичній асоціації вважають, що Україна здатна повністю замістити імпортований природний газ на власний біометан до 2030 року.

Раніше Landlord повідомляв, що перший в Україні біометан готують до продажу у ЄС.

“Чернігівгаз” видав технічні умови на підключення першого в Україні біометанового заводу агрохолдингу “Галс Агро”. Підключення підприємства до газорозподільних мереж очікується до кінця 2022 року.

2 серпня Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) прийняла постанову “Про внесення змін до Кодексу газотранспортної системи та Кодексу газорозподільних систем”. Це дозволило постачати біометан в мережі.

Раніше президент Володимир Зеленський підписав закон Про альтернативні види палива щодо
розвитку виробництва біометану”. Це має покласти початок виробництва та розвитку біометану в нашій країні
з подальшим його експортом в країни ЄвропиЗокрема закон встановлює термінологію та фізикохімічні характеристики.

МХП планує будівництво другої черги біогазової електростанції потужністю 12 МВт в Ладижині як заводу з виробництва біометану для потреб компанії.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...