Новини / Аналітика     27 грудня 2022 20:03

У 2022 році в Україні вартість полуниці садової на 40-45% перевищувала минулорічну

Обсяги пропозиції полуниці садової на свіжому ринку були нижчими, ніж зазвичай

З огляду на відсутність великої кількості свіжої ягоди, ціна на полуницю цього року не була низькою. Її фактично не заморожували. Загалом цього року Україна мало експортує чи переробляє полуницю, але попит свіжого ринку на неї був задоволений. Про це розповів президент Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Тарас Баштанник, пише SEEDS. Як зазначив фахівець, цього року вартість суниці садової в Україні зросла на 40-45%.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Загалом сезон для виробників цієї продукції, які ведуть господарство на території, підконтрольній Україні, був непоганим. Проблеми мали ті, хто працював “з того боку”. Я спілкувався з колегами, які мають плантації в окупованих регіонах. Вони збирали врожай, продавали. Він їхав до Криму, можливо, й надалі. Продавали “за копійки” – 20 гривень за кілограм суниці. Це нижче або приблизно на рівні собівартості. По всій Україні середня ціна на суницю суниці цього року була 50 гривень за кілограм, – розповів Баштанник.

Він також акцентував на тому, що обсяги пропозиції суниці садової на свіжому ринку були нижчими, ніж зазвичай. Але й попит був меншим. Багато хто виїхав. До того ж суттєво впала купівельна спроможність.

Експерт зауважив, що обсяги пропозиції полуниці садової на свіжому ринку були нижчими, ніж зазвичай.

Пропозиції на свіжому ринку поменшало, адже продукції з Півдня знову ж таки не було. Але й попит був меншим. Багато хто виїхав. До того ж суттєво впала купівельна спроможність. Але на новий ринок продукції вистачило. Він завжди споживає певну кількість ягід, а те, що вжити не може – йде на заморожування та переробку, – зазначив Баштанник.

Нагадаємо, у найтеплішому містечку Виноградів на південних схилах Чорної гори достигає полуниця.

Раніше повідомлялось, що на розсадниках Ярмолинецького лісгоспу ростимуть нові плантації полуниці. Площу в понад 2 гектари заклали в Зіньківському та Вишнівчицькому лісництвах.

Водночас стало відомо, що суниця садова зазнала чи не найбільших втрат через війну серед ягідних культур. Через це у найближчий рік-два в Україні може спостерігатися дефіцит ягоди, що своєю чергою має призвести до росту ціни на неї.

Нагадаємо, вже кілька років поспіль лохина стабільно займає одну з лідерських позицій серед ягідних культур щодо площ нових насаджень. Цей рік не став винятком. Про це повідомив менеджер ТОВ “ФруТек” Тарас Масловатий, пише АgroТimes.

Ціни на овочі, фрукти і ягоди наразі більше залежать від зміни логістичних маршрутів і вартості пального. Проте, по Україні не спостерігатиметься дефіциту овочевих культур через тимчасову окупацію південних регіонів.

18 гектарів землі для вирощення городини та ягід цьогоріч виділили 10 лісових господарств Хмельницької області. Ця площа – більша в 5 разів у порівнянні з минулим роком. Посіви ягід та овочів збільшили через війну. Частину зібраної городини використають під час виробництва сухих супів для українських воїнів, решту врожаю продадуть.

З початку повномасштабної війни в Україні деякі кооперативи перепрофілювалися: з вирощування ягід перейшли на овочі. Саме так вони хочуть допомогти країні вистояти та забезпечити населення продовольством.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також