Новини    31 жовтня 2022 20:41

На Хмельниччині лісництва розширюють плантації полуниці

Перший урожай очікують отримати наступної весни

На розсадниках Ярмолинецького лісгоспу ростимуть нові плантації полуниці. Площу в понад 2 гектари заклали в Зіньківському та Вишнівчицькому лісництвах. Про це повідомляє пресслужба Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Повідомляється, що працівники висадили 80 тисяч саджанців трьох сортів: Алегро та Амі (ранньостигла), Мармелада (пізньостигла), Скала (середньостигла). Всі вони мають чудові смакові якості, які уже кожен бажаючий зможе спробувати наступної весни.

Перший урожай очікують отримати наступної весни.

Читайте також: Експорт плодово-ягідної продукції з України зріс на 16%

За даними управління, в лісництвах Хмельниччини вже вирощують полуницю, смородину та ожину не перший рік.

Нагадаємо, 18 гектарів землі для вирощення городини та ягід цьогоріч виділили 10 лісових господарств області. Ця площа – більша в 5 разів у порівнянні з минулим роком. Посіви ягід та овочів збільшили через війну. Частину зібраної городини використають під час виробництва сухих супів для українських воїнів, решту врожаю продадуть.

З початку повномасштабної війни в Україні деякі кооперативи перепрофілювалися: з вирощування ягід перейшли на овочі. Саме так вони хочуть допомогти країні вистояти та забезпечити населення продовольством.

У березні 2022 року середнє значення індексу світових продовольчих цін становило 159,3 пункту, що на 17,9 пункту (на 12,6%) перевищило його лютневе значення і досягло найвищого рівня за весь час спостережень (з 1990 року).

Ціни на овочі, фрукти і ягоди наразі більше залежать від зміни логістичних маршрутів і вартості пального. Проте, по Україні не спостерігатиметься дефіциту овочевих культур через тимчасову окупацію південних регіонів.

Суниця садова зазнала чи не найбільших втрат через війну серед ягідних культур. Через це у найближчий рік-два в Україні може спостерігатися дефіцит ягоди, що своєю чергою має призвести до росту ціни на неї.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...