Новини / Рослинництво     20 вересня 2022 18:59

Полуниця садова зазнала найбільших втрат через війну

Значна частина основних виробників суниці садової в Україні сконцентрована на півдні на тимчасово окупованій території, а також у суміжних із нею регіонах, де цьогоріч відбувалися та досі тривають активні бойові дії

Суниця садова зазнала чи не найбільших втрат через війну серед ягідних культур. Через це у найближчий рік-два в Україні може спостерігатися дефіцит ягоди, що своєю чергою має призвести до росту ціни на неї. Про це повідомив менеджер ТОВ “ФруТек” Тарас Масловатий, пише АgroТimes.

“По суниці садовій, яка ще не так давно була чи не основною ягідною культурою в Україні, цього року спостерігалося суттєве скорочення площ нових насаджень. Це відбулося вимушено та пов’язано, на превеликий жаль, із війною”, — зазначив Масловатий.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Він пояснює, що значна частина основних виробників суниці садової в Україні сконцентрована на півдні на тимчасово окупованій території, а також у суміжних із нею регіонах, де цьогоріч відбувалися та досі тривають активні бойові дії — Херсонська, Миколаївська, Одеська, Запорізька, Донецька області.

“Навесні виробники з цих регіонів, які попри війну виявляли бажання виконати посадку, не змогли фізично завезти садивний матеріал у свої регіони через тимчасову окупацію. Частина виробників із центральних, північних та західних областей України відмовилися від планів посадки навесні 2022 р., не встигнувши швидко оговтатися від початку війни. А влітку, коли виявили бажання та готовність закладати нові насадження, вже було пізно садити, і в результаті сезон втрачено”, — зазначив Масловатий.

Він додав, що нарощування площ під суницею садовою в центральних, західних та північних областях України в 2023 р. навряд чи зможе повністю компенсувати дефіцит ягоди з півдня України.

Читайте також: Експорт плодово-ягідної продукції з України зріс на 16%

“Наразі виробники суниці садової планують розширення площ під цією культурою в 2023 р., прогнозуючи підвищену ціну на ягоду найближчими роками”, — прогнозує експерт.

Нагадаємо, вже кілька років поспіль лохина стабільно займає одну з лідерських позицій серед ягідних культур щодо площ нових насаджень. Цей рік не став винятком. Про це повідомив менеджер ТОВ “ФруТек” Тарас Масловатий, пише АgroТimes.

Ціни на овочі, фрукти і ягоди наразі більше залежать від зміни логістичних маршрутів і вартості пального. Проте, по Україні не спостерігатиметься дефіциту овочевих культур через тимчасову окупацію південних регіонів.

18 гектарів землі для вирощення городини та ягід цьогоріч виділили 10 лісових господарств Хмельницької області. Ця площа – більша в 5 разів у порівнянні з минулим роком. Посіви ягід та овочів збільшили через війну. Частину зібраної городини використають під час виробництва сухих супів для українських воїнів, решту врожаю продадуть.

З початку повномасштабної війни в Україні деякі кооперативи перепрофілювалися: з вирощування ягід перейшли на овочі. Саме так вони хочуть допомогти країні вистояти та забезпечити населення продовольством.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також