Новини    14 травня 2023 17:59

Цьогоріч в A.G.R. Group зробили вибір на користь нішевих культур замість кукурудзи

Площі, плановані раніше під кукурудзу, засіяли білою та чорною гірчицею, соєю та коріандром

У холдингу A.G.R. Group відмовились від кукурудзи. Цьогоріч поля вже засіяли нішевими культурами — білою та чорною гірчицею, коріандром та горохом, повідомляє пресслужба компанії.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Посівну в усіх кластерах A.G.R. Group на землях, до яких є доступ, провели вчасно і в оптимальні терміни. Частина земель холдингу на Херсонщині та Миколаївщині наразі знаходиться під окупацією або потребує розмінування.

Площі, плановані раніше під кукурудзу, засіяли білою та чорною гірчицею, соєю та коріандром. Зокрема, під коріандр відведено 400 га, адже компанія вже має ринок збуту.

Читайте також: Українці закупили вдвічі більше товарів для посівної проти минулого року

Зараз ми більше йдемо в нішеві культури — гірчиця, жовтий горох, гречка. Частину площ залишили під паром, щоб мати змогу вчасно посіяти там озимий ріпак. Якщо раніше в пріоритеті в нас були кукурудза та соя, то зараз умови змінилися, і ми плануємо сівозміну з урахуванням цих нових умов, — пояснив керівник агрономічного відділу холдингу A.G.R. Group Олександр Аракелян.

Читайте також: Як відбуватиметься посівна та що буде з експортом продукції: прогноз Мінагрополітики на 2023 рік

У теперішніх умовах аграріям необхідно змінювати підхід до сівозміни, не боятися експериментувати та впроваджувати елементи точного землеробства.

Довідка. Агрохолдинг A.G.R.Group, який поєднує 19 компаній, що спеціалізуються на вирощуванні зернових культур. Земельний банк — 33 тис. га. в різних областях України. Володіє “Середино-Будським елеватором” потужністю 28 тис. т.

Нагадаємо, у Кілійській громаді Ізмаїльського району Одещини стартувала сівба рису. Перша вода пішла для затоплення рисових чеків СВК “Маяк” на площі 402 га.

Посівна в Україні минулого тижня дещо пожвавилася після дощів, холодів та паводку. Аграрії працюють в усіх регіонах України.

Мінагрополітики ініціювали спільно зі Світовим Банком та IFC програми кредитування українських фермерів, які дозволять забезпечити необхідні ресурси для посівних та збиральних кампаній 2023 року. Про це заявив міністр АПК України Микола Сольський під час виступу на спільному заході з ФАО, країнами Групи Семи, Польщі, Молдови, Румунії та Нової Зеландії.

МХП безплатно роздасть громадам насіння овочів і квітів для посівної-2023.

Програма USAID з аграрного і сільського розвитку оголосила запит про надання цінових пропозицій на закупівлю насіння соняшнику та добрив. Закупівля проводиться у межах субгрантової програми АГРО “Постачання ММСП  добрив та посівного матеріалу для забезпечення продовольчої безпеки України”.

Українські аграрії зможуть також безкоштовно отримати насіння основних сільгоспкультур через Державний аграрний реєстр.

Фахівці академії аграрних наук України виклали своє бачення проблем і перспектив посівної кампанії 2023 року.

Відсутність атмосферних опадів та поява теплих погожих днів створили сприятливі умови для проведення весняного посіву на Рівненщині.

На Вінниччині підприємства переглянули технологічні процеси вирощування культур щодо оптимізації та раціонального використання матеріально-технічних ресурсів. Нині очікується, що структура посівних площ у 2023 році зазнає певної трансформації.

Сівба кукурудзи в Україні розпочалася вже в першій декаді квітня, першою стартувала Сумщина. Водночас, продовжилися жнива культури, що додало аграріям сумнівів у доцільності включення зернової в цьогорічну сівозміну. Через проблеми з логістикою та низку інших проблем, в Україні почали зменшувати площі під кукурудзою, це стосується навіть агрохолдингів.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...