Новини    21 червня 2022 16:57

Цьогоріч на Запоріжжі планують зібрати до 300 тисяч тонн зерна

Прогнозований врожай пшениці у Запорізькій області — 30 центнерів із гектара, що на 8 центнерів нижче проти того року, водночас достатньо, аби забезпечити людей.

До 300 тисяч тонн пшениці планують зібрати цьогоріч на підконтрольній Україні території Запорізької області. Цього вистачить, аби забезпечити потреби населення у хлібі. Про це повідомили у Департаменті аграрного розвитку Запорізької обласної військової адміністрації, передає “Суспільне“.

Домогосподарство Анатолія та Наталії Долі постійно обстрілює ворожа артилерія. Уламками від снарядів посікло три трактори. Дісталося й свійським тваринам, розказують господарі.

На Запоріжжі цьогоріч планують зібрати до 300 тисяч тонн зерна

На Запоріжжі цьогоріч планують зібрати до 300 тисяч тонн зерна

“Прилетіло якраз біля вуликів і до поросят. Курей не зачепило, а поросят поранило. На городі вісім штук було. Струмінь фосфорний летів. Так, воно горіло все. Ці курчата маленькі, війна йде, бахкає, а ми їх з місця на місце носимо, щоб їм тепленько було. Ну, а як?”, — ділиться Наталія Доля.

Найбільше подружжя непокоїться за осінній врожай. Зазвичай вирощували пшеницю, соняшник, кукурудзу. Цьогоріч навесні не сіяли, а нині під загрозою й озимина. На неї тільки дивляться з власного подвір’я.

Намагаються утриматися на плаву й місцеве фермерське господарство “Добротвір”.

На Запоріжжі цьогоріч планують зібрати до 300 тисяч тонн зерна

Працюють й після прямого влучення ворожого снаряду у тваринницький комплекс та зерносховище.

“Зернові, ріпак, соняшник, пшеницю, ячмінь. Є невеличке господарство овочівницьке. Ми намагаємося хоч щось вирощувати. Тому що людям потрібно дати хоч якусь роботу, людям потрібні гроші. На сьогодні ми нікого не залишаємо”, – зазначив заступник голови підприємства Анатолій Пендрак.

На Запоріжжі цьогоріч планують зібрати до 300 тисяч тонн зерна

Чи будуть із врожаєм, залежить від воєнної ситуації, каже фермер:”Якщо нам орки дадуть зібрати, то будемо. Ячмінь вже жовтіє, десь через 10 днів його треба вже буде збирати, але ви чуєте виходи, приходи”.

На Запоріжжі цьогоріч планують зібрати до 300 тисяч тонн зерна

Прогнозований врожай пшениці у Запорізькій області — 30 центнерів із гектара. Це на 8 центнерів нижче, ніж торік, але достатньо, аби люди були з хлібом, зауважив заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Запорізької обласної військової адміністрації Олександр Ясинецький.

“Це пов’язано з тим, що технологічні процеси не всі були виконані, які передбачалися — менше добрив кинули, захист. Якщо по 30 центнерів, то це 300 тисяч тонн. А нам на всю область потрібно 240”, – наголосив він.

Затвердженого державою алгоритму, як взаємодіяти з аграріями, що залишились на непідконтрольних територіях, поки немає. Вивезти звідти пшеницю вони, вочевидь, не зможуть, пояснив Ясинецький.

Нагадаємо, на Миколаївщині ТОВ “СП”Південна аграрно-експортна компанія” (ПАЕК) розпочало жнива-2022. Попри ризики та складнощі зумовлені війною, техніка господарств вчасно вийшла на поля для збору врожаю озимого ячменю.

Раніше Шмигаль вказав на основні проблеми в зборі урожаю.

За прогнозами, в Україні має бути повне забезпечення внутрішнього споживання всіма ключовими с/г культурами на рівні 65 млн тонн зернових, зернобобових та олійних, у тому числі передбачається потенційний експорт в обсязі близько 30 млн.

У Міністерстві аграрної політики та продовольства зробили попередній прогноз урожайності зернових.

Врожай пшениці на Одещині буде, попри посушливу весну. Ситуацію врятували рясні опади.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...