Новини    08 червня 2022 10:18

Збір урожаю в умовах війни: Шмигаль вказав на основні проблеми

Серед основних проблем: необхідність вивозу зерна минулого року, розв'язання проблем зі зберіганням нового урожаю та забезпечення пальним

В Україні починається підготовка до збору урожаю в умовах війни. Про це сьогодні, 8 червня, написав прем’єрміністр Денис Шмигаль у Facebook.

“Посівна кампанія, попри безпрецедентні виклики, була проведена успішно. За даними Міністерства аграрної політики та продовольства, засіяно 75% від минулорічних площ”, – написав він.

Серед основних проблем він назвав: необхідність вивозу зерна та олійних минулого року, розв’язання проблем зі зберіганням нового урожаю та забезпечення пальним.

Перше, необхідність вивозу урожаю. Мінінфраструктури пропрацьовує заходи щодо збільшення пропускної спроможності на західному кордоні України. Адже через блокування Росією українських портів у нас залишається 23,5 млн тонн зернових та олійних культур.

Друге, збереження нового врожаю. Мінагрополітики розглядає можливість організації мобільних сховищ, враховуючи міжнародний досвід. Це дозволить Україні збільшити обсяги для зберігання на 10-15 млн тонн.

Третє, забезпечення пального для аграріїв.

“Під час наради дав завдання профільним міністерствам та ВЦА забезпечити необхідну кількість дизельного палива на сезон збору урожаю”, – написав Шмигаль.

Нагадаємо, Міжнародне рейтингове агентство Moody’s знизило довгострокові рейтинги України в іноземній та національній валюті, а також рейтинги пріоритетного незабезпеченого боргу в іноземній валюті з Caa2 до Caa3. Поступове відновлення економіки прогнозується з 2023 року.

Раніше Landllord повідомляв, що Україна має запасів зерна на два роки.

Попри війну, з січня по квітень 2022 кредитування сільськогосподарських компаній зросло на 20% (на 16,5 млрд грн).

Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця на засіданні Ради Безпеки ООН порівняв путіна зі сталіним, бо той використовує продовольство як зброю проти України.

Наталія Марченко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...