Новини / Аналітика     06 червня 2022 19:09

Одещина зможе уникнути катастрофічної ситуації з урожаєм пшениці

Саме через відсутність дощів прогнозували втрату врожаю майже на 25% площі.

Урожай пшениці на Одещині буде, попри посушливу весну. Ситуацію врятували рясні опади. Про це повідомила директорка департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА Алла Стоянова, передає “Голос України”.

За її словами, якби не рятівні опади, які випали за останні три-чотири дні, то ситуація з урожаєм пшениці була б катастрофічною. Саме через відсутність дощів прогнозували втрату врожаю майже на 25% площі.

“Складне становище за кліматичними умовами було на Одещині, яка, як відомо, входить до зони ризикованого землеробства. Останні дощі врятували ситуацію. Ми отримаємо пристойний урожай пшениці у нашому регіоні. На сьогодні ми вживаємо всіх заходів для того, щоб підприємства були забезпечені комбайнами, паливно-мастильними матеріалами”, — зазначила Стоянова.

Директорка департаменту аграрної політики також зауважила, що задовільна ситуація склалася з садінням соняшнику та кукурудзи, а також із ячменем та горохом.

У південних районах Одеської області збиральна кампанія зі збору зернових розпочнеться після 12 червня.

Нагадаємо, попри війну Україна зможе в цьому році забезпечити себе необхідним запасом зерна та частково відправити в інші країни світу.

Міністерка нагадала, що, за даними Всесвітньої продовольчої програми, від голоду у світі страждає 300 млн людей, і ці оцінки коригуються у бік збільшення.

За попередніми прогнозами від The Food and Agriculture Organization (ФАО), валове виробництво зернових у світі у 2022 році продовжить зростання четвертий рік поспіль і може досягти 790 млн т.

Раніше Landlord повідомляв, що війна в Україні призведе до масштабної продовольчої кризи – ООН.

Також стало відомо, що Європейська комісія запропонувала встановити спеціальні торгові маршрути між Польщею та Україною. Товари повинні переміщатися якомога легше в обох напрямках, щоб зменшити вплив війни на ланцюжок поставок сільськогосподарської продукції.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також