Новини / Трейдинг     29 жовтня 2020 11:55

Ціни на кукурудзу можуть поновити зростання

Не дивлячись на сприятливі умови збирання врожаю кукурудзи у США, ціни на культуру підтримуються очікуванням збільшення закупівель з боку КНР, яка може стати найбільшим імпортером кукурудзи у світі

Якщо Китай стане світовим лідером з імпорту кукурудзи, це призведе до змін в глобальній торгівлі зерном і спонукає виробників кукурудзи в усьому світі сіяти більше, щоб задовольнити китайський попит. Так вже сталося з соєю: після того як Китай в 1990-х рр. почав імпортувати цю культуру, фермери в Аргентині, Бразилії та Сполучених Штатах у багато разів збільшили посівні площі під соєю.  Про це повідомляє Reuters.

«Протягом наступного десятиліття Китай може змінити ландшафт світового ринку кукурудзи, наростивши обсяги імпорту», ​​- заявив Reuters старший аналітик чиказької брокерської фірми Futures International Террі Рейлі.

Ці висновки випливають з інформації, що надало Reuters джерело в китайському уряді. Повідомляється, що Китай може збільшити квоту на імпорт кукурудзи за мінімальними тарифами майже утричі, передає. Агенція нагадує, що ще у вересні китайський уряд встановив імпортну квоту на 2021 рік на рівні поточного року. Але через зростання попиту на корми для тварин, шторми та посухи, що мали вкрай негативний вплав на внутрішнє виробництво зернових, імпортна квота на наступний рік може бути збільшена до 20 млн тонн з теперішніх 7,2 млн тонн. Квотування дає можливість імпортерам майже уникнути оплати митних тарифів, які сягають 65%.

Читайте: Ірина та Лілія Дудки: Родинний бізнес, жіночий раціоналізм та робота мрії

Збільшення обсягу імпорту кукурудзи зробить Китай найбільшим світовим імпортером цієї зернової культури, що може призвести до чергового зростання світових цін на кукурудзу і інше зерно. Наразі Китай є другим за величиною споживачем кукурудзи після Мексики. За даними міністерства сільського господарства США (USDA), Мексика імпортує 18,3 млн тонн зерна.

Сукупний річний попит на кукурудзу в Китаї становить 280 млн тонн і здебільше задовольняється за рахунок внутрішнього виробництва. Досі китайські імпортери жодного разу не вибирали повну річну квоту на імпорт кукурудзи за мінімальними тарифами. Однак в цьому році китайські імпортери вже замовили близько 12 млн тонн кукурудзи з США і близько 5 млн т з інших країн, включно з Україною. За даними USDA, з цього замовлення США поставили поки тільки 3,7 млн ​​тонн. Однак навряд чи Китай відмовиться від решти замовлення, адже січнева угода з Вашингтоном щодо припинення торговельної війни між країнами передбачає, що Пекін повинен додатково закуповувати американську сільгосппродукцію на мільярди доларів.

Наразі Україна є четвертим за величиною постачальником кукурудзи на світовому ринку після США, Бразилії та Аргентини. Поставки з України йдуть в першу чергу в Єгипет, Китай, країни ЄС і Південно-Східної Азії.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що аграрії звернулись до уряду з вимогою допомогти господарствам у чотирьох регіонах України.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також