Новини / Політика     28 жовтня 2020 17:01

Аграрії звернулись до уряду з вимогою допомогти господарствам у чотирьох регіонах

Серед вимог – введення механізму аграрного страхування, надання дотацій у разі доведення форсмажорних обставин і регулярні звіти про використання коштів, що були передбачені на підтримку агрогалузі

Аграрії звернулись до уряду з вимогою допомогти господарствам у чотирьох регіонах. Голова громадської спілки «Аграрний союз України» Геннадій Новіков звернувся з офіційним листом прем’єр-міністра Дениса Шмигаля та міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігоря Петрашка з вимогою негайно почати вирішення катастрофічної ситуації, яка склалася в сільськогосподарській галузі на сході та півдні України.

«Нас, як товаровиробників, які забезпечують продовольчу безпеку держави та основні валютні надходження до державного бюджету, не задовольняє відсутність у держави відповідей на виклики, перед якими постали аграрії. Не запропоновано жодних варіантів виходів з цієї ситуації для сільгоспвиробників з найбільш постраждалих регіонів – Донеччини, Луганщини, Харківської області та Бессарабії. Через посухи, заморозки, буревії втрати сільгоспвиробників, за розрахунками експертів, можуть скласти біля 130 млрд грн», – зазначано у листі.

Сільгоспвиробники не розуміють, чому Мінекономрозвитку постійно відхиляє пропозиції кожного тижня звітувати про використані кошти, які виділені на державну підтримку аграрного сектору.

Читайте: Врожай кукурудзи і соняшника буде значно менший за очікуваний

«Уже вчора треба було вводити систему страхування з державною підтримкою найбільш вразливих господарств, виділити із фонду кабміну кошти, які були обіцяні урядом постраждалим, на рівні 5 тисяч гривень за гектар, відбудувати за новими принципами систему кредитування аграрного сектору, адже наявні інструменти не працюють у сільському господарстві», – підкреслили у спілці.

Аграрії сформулювали низку вимог щодо невідкладних дій, які має зробити уряд, щоб врятувати ситуацію. Серед них:

  • терміново вжити реальних та дієвих заходів щодо допомоги малим, середнім сільськогосподарським підприємствам та фермерам Донеччини;
  • надання сільськогосподарським підприємствам дотації у разі засвідчення форсмажорних обставин, зумовлених природними явищами;
  • дотація надається у розмірі 80% вартості витрат, які здійснені господарством і безповоротно втрачені в результаті дії форсмажороних обставин. Здійснені затрати мають бути підтверджені документально.

Цей механізм, підкреслили у «Аграрному союзі України», має діяти до тих пір, поки не буде запроваджена система аграрного страхування сільськогосподарської продукції.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що фермерам, які постраждали внаслідок посухи на Донеччині доводиться самотужки вирішувати свої проблеми.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також