Три нові судна прямують до портів Одеси

У напрямку українських морпортів прямують три нові судна. Загалом від початку роботи тимчасового коридору в порти прибули або ще прямують вже 20 кораблів, повідомляє ЦТС.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
Сьогодні на маршруті з’явилися такі судна:
- судно Imperator дедвейтом 19 тис. т під прапором Маршалових Островів прямує з турецького порту Немрут,
- балкер Wu Yang Glory під прапором Ліберії, дедвейтом 75,5 тис. т. Воно направляється до Чорноморська,
- невелике судно Falcona дедвейтом 2,1 тис. т під прапором Камеруна.
Разом з тим, з портів Одеси вже вийшли 17 суден, включно з п’ятьма, які були заблоковані в портах з лютого 2022 року.
Раніше речник ВМС Дмитро Плетенчук повідомив, що найближчим часом більше десятка суден планують навантажуватися в українських портах.
Нагадаємо, 22 вересня повідомив віцепрем’єр із відновлення — міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков повідомив, що друге судно Aroyat (прапор Палау) з 17,6 тис. тонн української пшениці для Єгипту вийшло з порту “Чорноморськ” і рухається в напрямку Босфору.
Балкер Aroyat з 17,6 тис. тонн української пшениці для Єгипту, користуючись тимчасовим коридором, перетнув Чорне море та досягнув Туреччини.
Екіпаж судна – громадяни Єгипту, Туреччини, Азербайджану, Бельгії та Албанії.
Раніше, 19 вересня, Кубраков повідомив, що судно RESILIENT AFRICA з 3 тисячами тонн пшениці вийшло з порту Чорноморськ та рухається в напрямку Босфору.
Україна встановила тимчасовий судноплавний маршрут для підтримки експорту агропродовольства після виходу росії із зернової угоди.
2 вересня президент Володимир Зеленський заявив, що ще два судна успішно пройшли нашим тимчасовим маршрутом після зупинки “зернового коридору”.
Нагадаємо, 24 серпня рф атакувала ракетами цивільне вантажне судно в одеському порту.
На думку Мінагрополітики Україна зможе продовжувати експорт зерна через Чорне море в межах плану Б без участі росії.
Реалізація сценарію з припиненням роботи “зернового коридору” матиме негативні наслідки для українського експорту; в Нацбанку не виключають можливого посилення тиску на гривню.
Наразі в Україні розробили альтернативний план для продовження експорту аграрної продукції.
Через саботаж рф роботи “зернового коридору” світ не отримав додаткові 25 млн тонн агропродукції. 17 липня кремль заявив про зупинку “зернової угоди”.
22 серпня під час зустрічі президента Володимира Зеленського та прем’єр-міністра Хорватії Андрея Пленковича на саміті Україна – Балкани, що проходить в Афінах, сторони прийняли рішення стосовно полегшення експорту українського зерна. Зазначалося, Хорватія готова надавати Україні порти в Адріатичному морі та на Дунаї для транспортування зерна.
Україна розширює міжнародну гуманітарну ініціативу Grain from Ukraine, в межах якої продовольство відправляють до країн Африки та Азії, на дунайські порти.
Анна Лиса