Новини    13 жовтня 2022 16:15

Україна має можливість повністю перейти на біометан – прогноз

Україна не тільки забезпечить власні потреби, але і зможе стати вагомим імпортером біометану до країн Європи

В Біоенергетичній асоціації вважають, що Україна здатна повністю замістити імпортований природний газ на власний біометан до 2030 року. Про це іформують на сайті Еlevatorist.com.

“Потенціал виробництва біометану в Україні становить до 10 млрд м³/рік. Водночас обсяги власного видобутку палива нашою країною становлять 20–21,5 млрд кубометрів на рік, а щорічний обсяг його імпорту — у середньому 9–10 млрд кубометрів. Таким чином імпортований газ ми можемо замінити біометаном”, – говорять фахівці з Біоенергетичної асоціації України.

До кінця 2022 року в країні запрацюють перші два біометанові заводи. На Чернігівщині потужністю до 3 млн м³ палива на рік, та на Вінниччині потужністю до 10 млн м³ на рік. У 2023 році планують доєднатися ще п’ять виробників.

“Для того, щоб запустити галузь виробництва біометану, країна вже має всю необхідну законодавчу базу, зокрема ухвалено Закон України № 1820-ІХ “Про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку виробництва біометану”. Також днями Національна комісія (НКРЕКП) внесла зміни в кодекси газотранспортної (ГТС) і газорозподільної (ГРС) систем, у яких уточнила вимоги до біометану для подачі в газові мережі”, – повідомляється в пресрелізі міністерства аграрної політики.

Генеральний директор агрохолдингу “Галс Агро” Сергій Кравчук наголосив, якщо кожне з агропідприємств відведе усього 5-10% землі під вирощування енергетичних культур та збирання соломи для виробництва біометану – Україна не тільки забезпечить власні потреби, але і зможе стати вагомим імпортером біометану до країн Європи. При цьому для господарств дохід з гектару ріллі зросте мінімум втричі у порівнянні з вирощуванням традиційних культур для експорту зернових.

Євросоюз зацікавлений в тому, щоб купувати український біометан, причому за ціною природного газу плюс премія за відновлюваність. Уже є домовленості у вигляді підписаного меморандуму про співпрацю між українською та нідерландською компаніями.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв, що перший в Україні біометан готують до продажу у ЄС.

Олександра Марченко

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...