Новини    14 вересня 2023 13:04

Спиртзавод з багатомільйонними боргами приватизували за 6,5 тисячі гривень

Зауважується, що на підприємстві накопичилася заборгованість – 11,439 млн грн, з яких по зарплаті – 3,944 млн грн, перед бюджетом – 5,736 млн грн. Покупець має сплатити борги підприємства

Фонд держмайна провів аукціон з приватизації єдиного майнового комплексу державного підприємства “Триліський спиртовий завод”, на якому перемогла ставка у 6553,44 грн, або 1% від стартової вартості. У пресслужбі фонду пояснили, чому так відбулося.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“Триліський спиртовий завод” розташований у Фастівському районі на Київщині, не працює з 2010 року.

Основним видом діяльності відповідно до Статуту державного підприємства є виробництво інших недистильованих напоїв зі зброджуваних продуктів.

Водночас головну цінність заводу становлять виробничі, складські, адміністративні будівлі та споруди загальною площею 13,2 тис. кв. м, розташовані на земельній ділянці площею 105 га.

Спиртзавод продавали на гібридному голландському аукціоні з пониженням ціни. Його єдиним учасником стала Олена Дубіна, яка й запропонувала за підприємство 6553 грн.

Пресслужба Фонду державного майна повідомила, що протягом останніх років Триліський спиртовий завод приносив державі одні збитки. У 2020 році чистий збиток становив 634 000 грн, у 2021 році – понад 1 млн грн, у 2022 році – 1,25 млн грн, за перші шість місяців 2023 року – 902 000 грн.

Також на підприємстві накопичилася заборгованість – 11,439 млн грн, з яких по зарплаті – 3,944 млн грн, перед бюджетом – 5,736 млн грн. Покупець має сплатити борги підприємства.

Земельна ділянка, на якій розташоване підприємство, не приватизується. Для її оформлення в оренду, право постійного користування чи власність покупець повинен буде звернутися до органів місцевої влади.

На третьому, голландському аукціоні, зареєструвався лише один учасник, який запропонував ставку 6 553,44 грн.

Тож, новий власник, окрім суми своєї ставки та ПДВ, має сплати ще 11,439 млн грн боргів підприємства, зберегти персонал протягом шести місяців та розв’язати питання з судами, арештами та заставами. Звісно, платити ці кошти є сенс, якщо надалі є плани на використання та розвиток цього наразі непрацюючого комплексу, – мовиться в коментарі ФДМ.

Нагадаємо,

На приватизаційному аукціоні Фонд державного майна продав непрацюючий Мурафський кар’єр на Вінниччині за 25 мільйонів гривень.

У Державному фонді майна відзвітували про результати малої приватизації. Зокрема, за об’єкти вдається виручати в рази більше грошей, аніж планувалося.

Фонд держмайна України з початку відновлення малої приватизації у вересні 2022 року залучив понад 1,24 млрд грн приватних інвестицій в аграрні активи. В середньому по три підприємці змагалися за 25 державних об’єктів. Це призвело до їх подорожчання приблизно втричі.

У 2023 році економічний ефект приватизації становив 3,4 млрд гривень. Це не лише кошти від продажу об’єктів, а й виплата боргів перед бюджетом та працівниками, які роками накопичувались на збиткових підприємствах.

За 7 місяців 2023 року до державного бюджету надійшло понад 450 мільйонів гривень від здачі в оренду державного майна. З початку року ФДМУ уклав 1 043 нових договорів — це тисячі нових можливостей для малого та середнього бізнесу, який створює нові робочі місця, сплачує податки та підтримує економіку країни під час війни.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...