Новини    10 вересня 2023 11:37

ФДМУ продав непрацюючий вапняковий кар’єр на Вінниччині за 25 млн

Кар’єр припинив видобуток вапняку 10 років тому, однак продовжував генерувати збитки у державній власності

На приватизаційному аукціоні Фонд державного майна продав непрацюючий Мурафський кар’єр на Вінниччині за 25 мільйонів гривень, інформує пресслужба ФДМУ.

Зауважується, що за підприємство на аукціоні змагалися троє інвестори. У результаті торгів вартість об’єкта зросла у п’ять разів.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Також, окрім переможної ставки, переможець аукціону повинен сплатити понад 11 млн гривень боргів підприємства перед бюджетом та працівниками.

Приватизація активу – можливість для створення бізнесу у видобувній галузі.

Кар’єр припинив видобуток вапняку 10 років тому, однак продовжував генерувати збитки у державній власності. Приватний інвестор відновить діяльність підприємства, залучатиме інвестиції у розвиток та модернізацію, а також створюватиме робочі місця – все це стане важливим внеском у розвиток української економіки.

Натомість Україна отримає 30 мільйонів гривень для підтримки Сил оборони – це переможна ставка та ПДВ, а також поверне 11 мільйонів боргів, — мовиться у повідомленні.

Нагадаємо, з 21 по 25 серпня сума переможних ставок приватизаційних аукціонів Фонду держмайна сягнула 3,2 млн грн. Зауважується, що у семи аукціонах взяли участь 36 учасників, а завдяки конкуренції ціна активів зросла у 11 разів від стартової ціни.

У Державному фонді майна відзвітували про результати малої приватизації. Зокрема, за об’єкти вдається виручати в рази більше грошей, аніж планувалося.

Фонд держмайна України з початку відновлення малої приватизації у вересні 2022 року залучив понад 1,24 млрд грн приватних інвестицій в аграрні активи. В середньому по три підприємці змагалися за 25 державних об’єктів. Це призвело до їх подорожчання приблизно втричі.

Фонд державного майна готує новий аукціон з приватизації єдиного майнового комплексу ДП “Білгород-Дністровський морський торговельний порт (МТП)”. Це буде вже п’ята спроба продати актив, адже призначені на 6 та 14 червня цього року приватизаційні аукціони із продажу ЄМК ДП “Білгород-Дністровський МТП” за ціною 184,9 млн грн не відбулися через відсутність заявок учасників.

У 2023 році економічний ефект приватизації склав 3,4 млрд гривень. Це не лише кошти від продажу об’єктів, а й виплата боргів перед бюджетом та працівниками, які роками накопичувались на збиткових підприємствах.

За 7 місяців 2023 року до державного бюджету надійшло понад 450 мільйонів гривень від здачі в оренду державного майна. З початку року ФДМУ уклав 1 043 нових договорів — це тисячі нових можливостей для малого та середнього бізнесу, який створює нові робочі місця, сплачує податки та підтримує економіку країни під час війни.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...