Новини    04 грудня 2022 18:34

Siemens пропонує встановити плавучі електростанції поблизу Одеси, Миколаєва та Ізмаїла

Siemens пропонує Україні електростанції потужністю 150-300 MВт, розміщені на суднах з осадкою від 5 метрів

Німецька Siemens Energy звернулася до уряду України з пропозицією розміщення своїх плавучих електростанцій в акваторіях біля Одеси, Миколаєва й Ізмаїла, повідомляє Forbes.

Так, Siemens пропонує Україні електростанції потужністю 150-300 MВт, розміщені на суднах з осадкою від 5 метрів. Для виробництва електроенергії на них спалюють скраплений природний газ, мазут або біодизель. За допомогою кабелів судна з’єднуються з наземною мережею.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

В “Укренерго” прокоментували виданню, що держкомпанія не веде жодних перемовин щодо плавучих електростанцій. Водночас пресслужба Міненерго відмовилася від коментарів щодо цього питання.

Разом з тим один з чиновників анонімно проінформував: “Перемовини дійсно були. Але поки це вилами по воді, більш схоже на просування комерційних інтересів, тому ми обережні”.

Плавучі електростанції підключаються до наземних мереж за допомогою кілометрового кабелю, пише Bloomberg. Для виробництва електроенергії баржі спалюють скраплений природний газ, мазут з низьким вмістом сірки або біодизель.

Нагадаємо, власники танкерів для перевезення зрідженого нафтового газу (LPG) користуються дуже вигідними короткостроковими ставками, які можуть до кінця року зрости з приблизно $200 тис. на день на деяких ключових маршрутах до більш ніж $300 тис. на день, повідомляє Seatrade Maritime.

Нагадаємо, країни Балтії, Італія та Франція планують або вивчають можливості імпортувати ЗПГ за допомогою плавучих терміналів.

Німеччина заповнила газові сховища вже на 75,43%. Позначки 75% планувалося досягти до 1 вересня, 85% — до 1 жовтня та 95% — до 1 листопада.

Landlord раніше повідомляв, Нафтогаз напрацьовує перші документи щодо “газового ленд-лізу”.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...