Новини    31 липня 2022 00:18

Нафтогаз напрацьовує перші документи щодо “газового ленд-лізу”

З 1 жовтня розпочнеться дія закону про лендліз

НАК “Нафтогаз України” проводить активні консультації і готується до підписання перших протокольних передугод щодо постачання газу в рамках закону про ленд-ліз.

Про це повідомив міністр Кабінету Міністрів Олег Немчінов в ефірі загальнонаціонального марафону.

“З 1 жовтня розпочнеться безпосередньо дія закону про ленд-ліз. Тому наш уряд звертається до уряду США з проханням розглянути можливість включити до загального закону про ленд-ліз в тому числі і питання постачання певних лімітів газу, які можуть бути недоотриманні Україною через бойові дії”, — заявив Немчінов.

Він зазначив, що наразі в газосховищах накопичено близько 12 мільярдів куб.м, а для повноцінного проходження опалювального сезону Україні потрібно близько 19 мільярдів куб.м газу.

“Так, в Україні скоротилося споживання газу. Ні для кого не секрет, що у нас відбувається скорочення промислового виробництва. Великі підприємства, які були споживачами значних обсягів газу, або скоротили своє виробництво, або взагалі згорнули роботу. Але треба розуміти, що існують реальні загрози обстрілів з боку рф підприємств та об’єктів інфраструктури з видобутку газу, розташованих в безпосередній близькості до зони бойових дій”, — додав міністр.

Для убезпечення від перерахованих загроз  було ухвалено рішення про відповідне звернення до уряду США.

“В якій формі має відбуватися (постачання газу. — ред..), будуть визначати фахівці. Наскільки я розумію, йдеться про природний газ, який Сполучені Штати експортують для країн Європи”, — наголосив Немчінов.

Нагадаємо, Україна може надати європейським партнерам сховища до 10 млрд кубів газу.

Раніше повідомлялось, Україна має потенціал для забезпечення себе власними енергоресурсами, і уряд має активізувати рух до енергетичної незалежності.

Марковська Катерина

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...