Новини    29 травня 2023 15:31

“Укрзалізниця” спільно з Siemens обговорили можливість постачання локомотивів

Міжнародний транспортний форум – міжурядова організація, що працює у межах Організації економічного співробітництва та розвитку

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України повідомило, що в межах щорічного Саміту Міжнародного транспортного форуму у Лейпцигу українська делегація провела зустріч з представниками концерну Siemens Mobility.

На Саміті українська делегація провела низку двосторонніх зустрічей з колегами з міністерств країн — учасниць МТФ, представниками Світового банку, Siemens Mobility та секретаріату Форуму.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

З представниками концерну Siemens Mobility предметом зустрічі стала можливість постачання локомотивів для потреб Укрзалізниці та локалізації виробництва в Україні.

Україна ініціювала залучення діяльності МТФ до роботи з координації проєктів з відбудови.

Вже є домовленість про проведення окремого заходу, присвяченого Україні у рамках головування Литви у МТФ. Така співпраця дозволить більш ефективно залучати ресурси для розбудови транспортної інфраструктури та відбудови пошкоджених об’єктів, – мовиться в повідомленні.

Окремою темою перемовин стала можливість передачі автомобільного транспорту для деокупованих територій.

Це важливо у межах повернення людей додому та відновлення транспортного сполучення із деокупованими регіонами. Готовність до співпраці у цьому напряму висловила, зокрема, Швеція, — додали в відомстві.

Розбудова пунктів пропуску через державний кордон та підвищення логістичної спроможності України також стала темою перемовин під час зустрічі із партнерами.

Нині триває робота над проєктом RELINK спільно зі Світовим банком, напрацьовується питання співпраці з Литвою у межах розвитку коридору Балтійське море — Чорне море — Егейське море в рамках розвитку транс’європейської транспортної мережі (TEN-T).

Довідка. Міжнародний транспортний форум – міжурядова організація, що працює у межах Організації економічного співробітництва та розвитку. Наразі МТФ нараховує 64 країни, які залучені до взаємодії у транспортній галузі. За результатами проведення Саміту до міжнародної спільноти МТФ прийнято Коста Ріку та Бразилію.

Нагадаємо, у межах міжнародної виставки Transport logistic 2023 у Мюнхені делегація АТ  “Укрзалізниця” підписала меморандум про взаєморозуміння та співробітництво з німецькою логістичною компанією Global asset and logistics company (VTG GmbH) та провела низку зустрічей з представниками європейських компаній, які працюють на ринку залізничних перевезень.

У квітні в АТ “Укрзалізниця” наростили середньодобове навантаження на 20,6%, проти квітня 2022 року, — до 360,5 тис. тонн.

В АТ “Укрзалізниця” оприлюднили ставки плати за використання власних вагонів філії у травні.

Попри низьку активність торгівлі в напрямку Європи, відновилась активність поставки в українські глибоководні порти. Тому попит на автомобільні перевезення стабільний, навіть дещо зріс у порівнянні з минулим тижнем. Водночас вартість логістики зросла на 5-10€/т в різних напрямках.

Водночас трейдери змушені закладати все більше витрат на простій суден (до 30 днів) у ціну, що вбиває економіку для виробника.

Лише 6 930 з 56 440 вагоновідправок послуг користування зерновозами АТ “Укрзалізниця”, виставлених на аукціони через “Прозорро.Продажі”, були успішними у січні 2023 року. При цьому торги проводилися як у форматі голландських аукціонів (на пониження ціни), так і англійських аукціонів (на підвищення ціни).

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...