В Організації Об’єднаних Націй розкритикували нападки президента Росії Володимира Путіна на «зернову угоду». В ООН наполягають – угода працює так, як передбачалося. Про це заявив координатор ООН з Чорноморської зернової ініціативи Амір Абдулла, пише Financial Times.
За його словами, угода, підписана у Стамбулі в липні, досягла своєї мети щодо відновлення найважливішого торгового шляху.
“Основна мета коридору полягала в тому, щоб забезпечити відкриття дуже важливого торговельного маршруту для продуктів харчування та добрив. І я думаю, що ми цього досягли”, – сказав він журналістам.
Він додав, що ООН прагне збільшити обсяги постачання.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
В ООН додали, що станом на 8 вересня близько 28% постачань припадало на країни з доходом нижче середнього, включаючи Єгипет, Індію, Іран та Судан. Приблизно 44% вирушили до країн із високим рівнем доходу, 21% – до Туреччини та 7% – до Китаю.
Абдулла наголосив, що ці цифри не завжди вказують на кінцевий пункт призначення експорту. Він навів приклад Туреччини, яка щорічно переробляє мільйони тонн пшениці для експорту до Африки та Близького Сходу, а також переправляє необроблене зерно до інших країн.
ДОВІДКА. 22 липня РФ підписалася під угодою про розблокування експорту українського зерна з портів “Одеса”, “Південний” та “Чорноморськ”. За час роботи зернового коридору Україна експортувала близько 2,37 млн тонн агропродукції станом на 7 вересня. До країн Азії відправлено 54 судна з 1,04 млн тонн, до Європи – 32 судна з 0,85 млн тонн, до Африки – 16 суден з 0,47 млн тонн.
Нагадаємо, що 7 вересня Володимир Путін під час економічного форуму у Владивостоці заявив, що Росію “нахабно обдурили”, бо українське зерно вивозиться не лише до Африки.
Наталія Марченко
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!