Новини    15 серпня 2022 20:33

В ООН очікують на “велике зростання” суден для експорту українського зерна

Мета угоди полягає в тому, щоб допомогти пом'якшити глобальну продовольчу кризу, яка погіршилася через війну рф в Україні

Організація Об’єднаних Націй очікує “великого зростання” кількості суден, які хочуть експортувати українське зерно через Чорне море, після того, як було узгоджено транзитні процедури, і мета 2-5 мільйонів тонн на місяць є “досяжною”, зазначив високопосадовець ООН. Про це повідомляє інформаційне агентство Reuters.

Україна, Туреччина, Організація Об’єднаних Націй та рф погодили процедури транзиту для угоди, укладеної в липні, щодо відновлення чорноморського експорту зерна та добрив з України. Процедури включають зону захисту 10 морських миль для суден.

“Ми очікуємо значного зростання кількості заявок на транзит”, — зауважив тимчасовий координатор ООН у Спільному координаційному центрі в Стамбулі, який спостерігає за угодою, Фредерік Кенні.

За його словами, мета отримати від двох до п’яти (мільйонів) метричних тонн цілком досяжна.

Мета угоди полягає в тому, щоб допомогти пом’якшити глобальну продовольчу кризу, яка, за словами Організації Об’єднаних Націй, погіршилася через війну рф в Україні та підштовхнула до голоду ще десятки мільйонів людей. Україна та рф є основними експортерами пшениці.

Нагадаємо, у Мінінфраструктури планують деблокувати порт у Миколаєві для експорту зерна.

Landlord раніше повідомляв, в Україну прибуло судно під завантаження зерном для Африки.

Для експорту української агропродукції Хорватія пропонує використовувати можливості двох своїх портів — Рієка та Задар.

В Офісі Президента очікують, що Чорногорія посилить санкції проти рф та закриє свої порти для російських суден.

Стало відомо, що тарифи на чорноморських маршрутах, ймовірно, будуть підвищуватися — в основному через збереження військових ризиків і зростання вартості страхової гарантії безпеки суден.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...