Сьогодні Продовольча і сільськогосподарська організація ООН (FAO) переглянула свій вересневий прогноз глобального виробництва пшениці у 2020/2021 маркетинговому році у бік збільшення майже на 5 млн тонн (плюс 0,6%). Новий рекорд світового урожаю пшениці цього сезону може скласти 765 млн тонн.
Оптимізм експертів ООН значною мірою ґрунтується на оновлений даних з австралійського континенту. Там погодні умови сприяють доброму врожаю збіжжя і дозволяють з упевненістю говорити про істотне відновлення виробництва після двох маловрожайних сезонів поспіль, коли посіви постраждали через посуху. Також підвищенню прогнозу по виробництву культури в світі сприяв і вищий, ніж очікувалося раніше, урожай пшениці в ЄС і РФ
У порівнянні із вереснем прогноз FAO по споживанню пшениці практично не змінився: на промпереробку та у їжу піде 757 млн тонн. Це на 5,8 млн тонн більше, ніж у минулому сільгоспсезоні. Позитивні очікування аналітиків обумовлені зростанням споживання в Азії, особливо в Китаї та Індії.
Читайте: Пандемія безповоротно змінила поведінку споживачів – CEO BlackRock
Вказаний перегляд оцінок призвів і до збільшення прогнозів щодо глобальних складських залишків пшениці – цього року вони можуть досягти 284,8 млн тонн. Це приблизно на 10 млн тонн або 3,7% вище рівня початку сезону, але все ж нижче рекорду сезону 2017/2018.
При цьому більшу частину прогнозованого приросту запасів пшениці забезпечить Китай. Тут треба зазначити, що Піднебесна традиційно не експортує накопичені зернові, тому марно сподіватися на те, що у разі потреби китайці відвантажать на світовий ринок надлишок збіжжя. А от без урахування даних по Китаю запаси пшениці в світі, як очікується, декілька скоротяться у порівнянні із рівнем початку сезону.
Прогноз обсягів глобальної торгівлі пшеницею у 2020/2021 маркетинговому році FAO збільшила на 3 млн тонн – вони сягнули рівнів, близьких до показників сезону 2019/2020. Збільшення пропозиції в ряді великих країн-експортерів, включаючи Австралію, ЄС і Російську Федерацію, як очікується, дозволить задовольнити попит, що зростатиме в Північній Африці і Азії, особливо у Єгипті та Китаї.
Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що прогноз FAO щодо глобального виробництва всіх зернових був переглянутий у бік зниження.
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!