Новини / Рослинництво     08 жовтня 2020 16:20

Пшениця: рекордний глобальний врожай та зменшення перехідних запасів

У Продовольчій і сільськогосподарській організації ООН прогнозують, що всі надлишки пшениці будуть викуплені КНР і загальний рівень перехідних запасів сформується на сприятливому для трейдингу рівні

Сьогодні Продовольча і сільськогосподарська організація ООН (FAO) переглянула свій вересневий прогноз глобального виробництва пшениці у 2020/2021 маркетинговому році у бік збільшення майже на 5 млн тонн (плюс 0,6%). Новий рекорд світового урожаю пшениці цього сезону може скласти 765 млн тонн.

Оптимізм експертів ООН значною мірою ґрунтується на оновлений даних з австралійського континенту. Там погодні умови сприяють доброму врожаю збіжжя і дозволяють з упевненістю говорити про істотне відновлення виробництва після двох маловрожайних сезонів поспіль, коли посіви постраждали через посуху. Також підвищенню прогнозу по виробництву культури в світі сприяв і вищий, ніж очікувалося раніше, урожай пшениці в ЄС і РФ

У порівнянні із вереснем прогноз FAO по споживанню пшениці практично не змінився: на промпереробку та у їжу піде 757 млн ​​тонн. Це на 5,8 млн тонн більше, ніж у минулому сільгоспсезоні. Позитивні очікування аналітиків обумовлені зростанням споживання в Азії, особливо в Китаї та Індії.

Читайте: Пандемія безповоротно змінила поведінку споживачів – CEO BlackRock

Вказаний перегляд оцінок призвів і до збільшення прогнозів щодо глобальних складських залишків пшениці – цього року вони можуть досягти 284,8 млн тонн. Це приблизно на 10 млн тонн або 3,7% вище рівня початку сезону, але все ж нижче рекорду сезону 2017/2018.

При цьому більшу частину прогнозованого приросту запасів пшениці забезпечить Китай. Тут треба зазначити, що Піднебесна традиційно не експортує накопичені зернові, тому марно сподіватися на те, що у разі потреби китайці відвантажать на світовий ринок надлишок збіжжя. А от без урахування даних по Китаю запаси пшениці в світі, як очікується, декілька скоротяться у порівнянні із рівнем початку сезону.

Прогноз обсягів глобальної торгівлі пшеницею у 2020/2021 маркетинговому році FAO збільшила на 3 млн тонн  – вони сягнули рівнів, близьких до показників сезону 2019/2020. Збільшення пропозиції в ряді великих країн-експортерів, включаючи Австралію, ЄС і Російську Федерацію, як очікується, дозволить задовольнити попит, що зростатиме в Північній Африці і Азії, особливо у Єгипті та Китаї.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що прогноз FAO щодо глобального виробництва всіх зернових був переглянутий у бік зниження.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також