Новини / Рослинництво     08 жовтня 2020 14:15

FAO зменшила прогноз глобального виробництва зернових

Попри негативні очікування, прогнозований урожай-2020 все ще залишається рекордно великим і перевищує рівень минулого маркетингового року

У своєму новому жовтневому звіті Продовольча і сільськогосподарська організація ООН (FAO) знову знизила прогноз глобального виробництва зернових у 2020/2021 маркетинговому році у порівнянні із вересневими даними. Про це повідомляється на сайті організації.

Наразі прогнозований обсяг світового врожаю становить 2,762 млрд тонн, і це, як і місяцем раніше, рекордно великий показник, що перевищує врожай 2019/2020 маркетингового року на 55,7 млн ​​тонн або 2,1%.

Перегляд у бік зниження ґрунтується на негативних очікуваннях щодо світового виробництва фуражу (1,488 млрд тонн або на 0,5% менше, ніж у вересневому звіті).

Причиною негативних очікувань стали посушливі погодні умови у ряді країн Європейського Союзу, Україні і РФ. Зокрема, на загальні цифри головний вплив мав менший, ніж прогнозувалося раніше, урожай кукурудзи в цих країнах.

Читайте: Попередні прогнози врожаю кукурудзи в Україні повністю не виправдалися

Через шкоду, завдану посівам екстремальними погодними явищами, також знижені прогнози по виробництву кукурудзи в Китаї і США. Проте, очікується, що в цьому році виробництва кукурудзи в США значно перевищить торішні обсяги.

Зазначимо, що саме з огляду на очікуване скорочення виробництва кукурудзи у США, у своєму вересневому прогнозі FAO знизила обсяг виробництва зернових у 2020 році на 25 млн тонн (у порівнянні із показником за серпень). Також було зменшено прогнози виробництва в Європейському Союзі, Україні та Індонезії. Рекордні врожаї кукурудзи прогнозувалися в Південній півкулі – в Аргентині та Бразилії.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що Європарламент підтримав визнання системи сертифікації насіння в Україні.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також