У березні 2022 року середнє значення індексу світових продовольчих цін становило 159,3 пункту, що на 17,9 пункту (на 12,6%) перевищило його лютневе значення і досягло найвищого рівня за весь час спостережень ( з 1990 року). Про це повідомляє пресслужба Продовольчої та сільськогосподарської асоціації ООН (FAO).
“Середнє значення індексу цін на зернові в березні зросло до 170,1 пункту, що на 24,9 пункту (на 17,1%) вище за лютневий показник, і також досягло максимально високого рівня з 1990 року. Зафіксоване зростання пояснюється стрімким підвищенням світових цін на пшеницю та фуражні зернові, яке було пов’язане насамперед із викликаними військовими діями перебоями в експортних постачаннях з України та, меншою мірою, із рф”, — йдеться у повідомленні.
Середнє значення індексу цін на рослинні олії в березні склало 248,6 пункту, на 46,9 пункту (23,2%) перевищивши лютневе значення і в чергове досягнувши рекордного рівня. Таке стрімке зростання цього показника було зумовлене підвищенням цін на соняшникову, пальмову, соєву та рапсову олії.
Індекс цін на цукор виріс на 6,7% через підвищення курсу бразильського реала та високі ціни на нафту. Середнє значення індексу цін на м’ясо у березні збільшилося на 4,8% і досягло історичного максимуму, чому сприяло різке зростання цін на свинину, зумовлене дефіцитом забійних свиней у Західній Європі.
Значення індексу цін ж на молочну продукцію зросло на 2,6%, опинившись на 23,6% вище, ніж у березні 2021 року.
Раніше Landlord повідомляв, що ціни на картоплю в Україні стрімко знижуються.
Владислава Михайленко
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!