Новини    27 вересня 2023 18:28

Південнокорейський Pan Ocean оголосив про терміновий продаж своїх суден

У 2023 році Pan Ocean вже продав десять суден на загальну суму 132 млн доларів

Південнокорейський перевізник Pan Ocean продає судна, щоб допомогти своїй материнській компанії Harim Group подати заявку на придбання іншого корейського перевізника – HMM, пише ЦТС.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

У 2023 році Pan Ocean вже продав десять суден (6 танкерів-хімовозів та 4 балкери) на загальну суму 132 млн доларів. Цього місяця перевізник продав індійській компанії Great Eastern Shipping побудований у 2008 році танкер-продуктовоз Grand Ace 8 дедвейтом 46,2 тис. тонн за 23,8 млн доларів.

Наразі Pan Ocean займається продажем ще 3-4 суден. Це балкери та танкери, які не пов’язані довгостроковими контрактами.

Спеціально для того, щоб стати учасником другого раунду, компанія Harim Group об’єдналася із приватним інвестором Partners. У компанії розраховують, що цей крок допоможе придбати 57,87% акцій HMM, що належать державним Корейському банку розвитку (KDB) та Корейській корпорації з підтримки морського судноплавства (KOBC).

Зазначається, що вартість операції з купівлі державної частки в HMM становитиме близько 3,5 млрд доларів. Очікується, що Harim Group збере близько 1, 4 млрд доларів, а також вкладе власні кошти.

Нагадаємо, дочірня компанія SigmaBleyzer – Konkur Investments Limited, уклала умовну угоду про продаж всіх своїх акцій AgroGeneration українській компанії “Новаагро”. Як зазначили у повідомленні AgroGeneration, мовиться про пакет у майже 126,1 млн акцій, що становить 56,90% акціонерного капіталу та прав голосу.

Компанія Coca-Cola HBC повідомила про досягнення угоди про придбання власника горілчаного бренду Finlandia Brown-Forman Finland у дочірньої компанії Brown-Forman Corporation, Brown-Forman Netherlands BV. Узгоджена ціна становить 220 мільйонів доларів США та підлягає звичайним коригуванням ціни закриття.

Рада директорів австралійської компанії Newcrest Mining одноголосно підтримала пропозицію про поглинання її американського конкурента Newmont на 19 мільярдів доларів, прокладаючи шлях найбільшій у світі золотодобувній компанії зміцнити контроль над сектором.

Засновник Luminar Technologies Остін Рассел викупив 82% акцій Forbes Global Media Holdings, материнської компанії відомого ділового журналу.

Данська Lind Value, яка була одним із найбільших міноритарних акціонерів агрохолдингу “Кернел” із пакетом понад 5%, прийняла пропозицію компанії Namsen Limited голови ради директорів “Кернела” Андрія Веревського і продала весь свій пакет. Згідно із біржовим повідомленням агрохолдингу, частка Lind Value впала з 5,02% до нуля акцій.

На початку березня Namsen Limited запропонувала раді директорів розглянути питання делістингу з Варшавської біржі та викупу акцій в інших акціонерів.

У Namsen, яка володіє 41,29% голосувальних акцій Kernel, вважають, що вихід на біржу у 2007 році не приніс агрохолдингу очікуваних вигод.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...