Новини / Фінанси     16 травня 2023 20:34

Золотодобувна компанія Newmont укладаї угоду про купівлю конкурента Newcrest за $19 млрд

Правління Newcrest рекомендує акціонерам проголосувати за поглинання останньої консолідації гірничодобувної промисловості

Рада директорів австралійської компанії Newcrest Mining одноголосно підтримала пропозицію про поглинання її американського конкурента Newmont на 19 мільярдів доларів, прокладаючи шлях найбільшій у світі золотодобувній компанії зміцнити контроль над сектором, повідомляє Financial Times.

За умови голосування акціонерів та схвалення регуляторних органів, Newmont придбає компанію Newcrest, яку вона заснувала в 1960-х роках, а потім відокремила в результаті злиття з BHP, запропонувавши 0,4 акції за кожну акцію австралійської компанії.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Угода посилить діяльність компанії Newmont, що базується в Денвері, в Австралії, Канаді та Папуа-Новій Гвінеї, і потенційно створить хвильовий ефект у галузі, оскільки менші шахти, що належать об’єднаному бізнесу, будуть ліквідовані.

Це останній приклад консолідації в межах глобальної гірничодобувної промисловості, оскільки великі компанії прагнуть придбати багатообіцяючі операції, щоб збільшити масштаб і доступ до критичних мінералів, необхідних для енергетичного переходу. Цей крок Newmont значно збільшує його вплив на мідь і слідує за поглинанням BHP конкурента Oz Minerals, викупом Rio Tinto Turquoise Hill і злиттям Allkem з Livent для створення більш значного літієвого гравця.

Newmont вперше звернулася до Newcrest у лютому з пропозицією придбати всі акції, але отримала відмову. У квітні вона підвищила свою пропозицію до 29,4 млрд австралійських доларів.

Трохи нижча вартість угоди, яка включає боргові зобов’язання, відображає зниження ціни акцій Newmont за останні два місяці, але все одно становить більш ніж 30-відсоткову премію порівняно з тим, де вона була безпосередньо перед первинною пропозицією.

Угода відбувається на тлі зростання цін на золото майже до рекордно високого рівня, оскільки проблеми банківського сектору, стримана позиція Федерального резерву та невизначеність щодо верхньої межі боргу США підвищили статус безпечної гавані золота.

Генеральний директор компанії Newmont Том Палмер заявив, що поглинання представляє “виняткову цінність” для акціонерів.

Newcrest виплатить остаточні дивіденди акціонерам у рамках угоди про поглинання. Об’єднаний бізнес збереже вторинний лістинг на фондовій біржі Австралії.

Нагадаємо, засновник Luminar Technologies Остін Рассел викупив 82% акцій Forbes Global Media Holdings, материнської компанії відомого ділового журналу.

данська Lind Value, яка була одним із найбільших міноритарних акціонерів агрохолдингу “Кернел” із пакетом понад 5%, прийняла пропозицію компанії Namsen Limited голови ради директорів “Кернела” Андрія Веревського і продала весь свій пакет. Згідно із біржовим повідомленням агрохолдингу, частка Lind Value впала з 5,02% до нуля акцій.

На початку березня Namsen Limited запропонувала раді директорів розглянути питання делістингу з Варшавської біржі та викупу акцій в інших акціонерів.

У Namsen, яка володіє 41,29% голосувальних акцій Kernel, вважають, що вихід на біржу у 2007 році не приніс агрохолдингу очікуваних вигод.

Власники 22% акцій агрохолдингу “Кернел”, 15 фінансових інвесторів — міноритаріїв, спочатку не підтримали делістинг компанії з Варшавської фондової біржі. Рада директорів агрохолдингу одноголосно підтримала пропозицію найбільшого власника та голови ради директорів Андрія Веревського про викуп акцій та делістинг компанії з Варшавської фондової біржі. Проте, частина акціонерів, які його не підтримують, вирішили об’єднати свої зусилля і зібрати збори.

10 травня стало відомо, що компанія Namsen Limited Андрія Веревського викупила 36% акцій агрохолдингу “Кернел”.

Внаслідок операції компанія Веревського збирається залишитися єдиним акціонером найбільшого агрохолдингу України.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також