Новини / Фінанси     13 травня 2023 09:01

Веревський викупив весь пакет акцій “Кернел” у найбільшого міноритарія компанії


Данська Lind Value, яка була одним із найбільших міноритарних акціонерів агрохолдингу “Кернел” із пакетом понад 5%, прийняла пропозицію компанії Namsen Limited голови ради директорів “Кернела” Андрія Веревського і продала весь свій пакет. Згідно із біржовим повідомленням агрохолдингу, частка Lind Value впала з 5,02% до нуля акцій.

Про це пише Інтерфакс-Україна.

Lind Value входила до групи міноритаріїв із сумарним пакетом 21,7%, які 12 квітня уклали акціонерну угоду, щоб спільно захистити свої права після оголошеного компанією Веревського наміру провести делістинг “Кернела” та викупити всі акції. Тоді вказувалося, що Lind Value з 6,29% акцій був найбільшим учасником цієї угоди, проте 2 травня вона була розірвана.

До групи міноритаріїв входили також Kopernik Global Investors LLC з 4,79% акцій, OFE PZU — 2,03%, Uniqua OFE — 1,95%, OFE NN — 1,83%, FRAM FIZ — 1,4%, Aegon OFE — 1,15%. PKO BP OFE — 1,03%.

Компанія Namsen Limited, що належить голові ради директорів одного з найбільших українських агрохолдингів Kernel Андрію Веревському (володіє 41,29% голосуючих акцій), викупить у міноритарних акціонерів 36% акцій агрохолдингу.

Делістинг “Кернелу”: що відомо

Нагадаємо, у лютому АМКУ дозволив Namsen Ltd збільшити частку в Kernel Holding S.A. з реєстрацією в Люксембурзі до понад 50% із нинішніх 39,3%. У разі викупу заявлених 52 млн акцій компанія Namsen Limited встановить повний контроль над Kernel Holding.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Згодом Namsen оголосила про плани подати тендерну пропозицію, щоб провести делістинг компанії “Кернел”. Незабаром компанія оголосила про викуп 52 057 219 акцій KERNEL HOLDING SA на Варшавській біржі, що становлять 61,95% статутного капіталу компанії.

В тендерній документації до цієї пропозиції йшлося, що середньозважена ціна акцій за шість місяців, що передували оголошення, становила 18,4376 злотих за акцію, а за три місяці – 18,4909 злотих за акцію.

Після завершення делістингу мажоритарій холдингу має намір отримати 84 031 230 акцій компанії, що становить 100% статутного капіталу.

На початку березня Namsen Limited запропонувала раді директорів розглянути питання делістингу з Варшавської біржі та викупу акцій в інших акціонерів.

У Namsen, яка володіє 41,29% голосувальних акцій Kernel, вважають, що вихід на біржу у 2007 році не приніс агрохолдингу очікуваних вигод.

Власники 22% акцій агрохолдингу “Кернел”, 15 фінансових інвесторів — міноритаріїв, спочатку не підтримали делістинг компанії з Варшавської фондової біржі. Рада директорів агрохолдингу одноголосно підтримала пропозицію найбільшого власника та голови ради директорів Андрія Веревського про викуп акцій та делістинг компанії з Варшавської фондової біржі. Проте, частина акціонерів, які його не підтримують, вирішили об’єднати свої зусилля і зібрати збори.

10 травня стало відомо, що компанія Namsen Limited Андрія Веревського викупила 36% акцій агрохолдингу “Кернел”.

Внаслідок операції компанія Веревського збирається залишитися єдиним акціонером найбільшого агрохолдингу України.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також