Новини / Фінанси     15 травня 2023 14:59

Засновник Luminar придбав 82% акцій Forbes

Наразі угоду оцінюють майже в $800 млн

Засновник Luminar Technologies Остін Рассел викупив 82% акцій Forbes Global Media Holdings, материнської компанії відомого ділового журналу, пише Bloomberg.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Наразі угоду оцінюють майже в $800 млн. Водночас продавець, гонконгська компанія Integrated Whale Media Investments, збереже міноритарний пакет акцій.

Рассел є головним виконавчим директором Luminar Technologies, яка розробляє технології лідарів і машинного сприйняття на основі зору, в першу чергу для самокерованих автомобілів.

Минулого року Luminar отримала $40,7 млн продажів і не є прибутковою, ринкова капіталізація якої становить $2,1 млрд.

Рассел стане візіонером бренду Forbes і не буде залучений до повсякденних операцій. Forbes має намір призначити нову раду директорів, яка складатиметься з американських експертів у галузі медіа, технологій та штучного інтелекту.

Довідка. Журнал Forbes був заснований у 1917 році шотландським іммігрантом і бізнес-колумністом мережі газет Hearst Б.К. Форбсом.

Нагадаємо, данська Lind Value, яка була одним із найбільших міноритарних акціонерів агрохолдингу “Кернел” із пакетом понад 5%, прийняла пропозицію компанії Namsen Limited голови ради директорів “Кернела” Андрія Веревського і продала весь свій пакет. Згідно із біржовим повідомленням агрохолдингу, частка Lind Value впала з 5,02% до нуля акцій.

На початку березня Namsen Limited запропонувала раді директорів розглянути питання делістингу з Варшавської біржі та викупу акцій в інших акціонерів.

У Namsen, яка володіє 41,29% голосувальних акцій Kernel, вважають, що вихід на біржу у 2007 році не приніс агрохолдингу очікуваних вигод.

Власники 22% акцій агрохолдингу “Кернел”, 15 фінансових інвесторів — міноритаріїв, спочатку не підтримали делістинг компанії з Варшавської фондової біржі. Рада директорів агрохолдингу одноголосно підтримала пропозицію найбільшого власника та голови ради директорів Андрія Веревського про викуп акцій та делістинг компанії з Варшавської фондової біржі. Проте, частина акціонерів, які його не підтримують, вирішили об’єднати свої зусилля і зібрати збори.

10 травня стало відомо, що компанія Namsen Limited Андрія Веревського викупила 36% акцій агрохолдингу “Кернел”.

Внаслідок операції компанія Веревського збирається залишитися єдиним акціонером найбільшого агрохолдингу України.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також