Новини    13 вересня 2023 11:24

Підприємці Київщини та Львівщини найактивніше інвестують в державні активи

Попри вторгення росії, підприємці активно беруть участь в приватизації

Приватизація не лише залучає інвестиції для підтримки Сил оборони, а також створює можливості для релокації бізнесу. Під час повномасштабного вторгнення підприємці особливо активно купують державні активи у західних областях та в столиці, інформує пресслужба ФДМУ.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Серед ТОП-5 областей за доходами від приватизацію до бюджету з моменту відновлення малої приватизації:

◾Київ – 498 млн грн

◾Львівська область – 468,8 млн грн

◾Тернопільська область – 465,9 млн грн

◾Одеська область – 354 млн грн

◾Вінниччина – 315 млн грн

Попри вторгення росії, підприємці активно беруть участь в приватизації.

Джерело: ФДМУ

За 8 місяців 2023 року надходження до бюджету склали 2,56 млрд гривень – це рекордна сума за останні 10 років. В середньому вартість активів на аукціонах зростає у 3,5 рази – для порівняння, в 2021 ця цифра становила лише х2,2.

Нагадаємо, з 21 по 25 серпня сума переможних ставок приватизаційних аукціонів Фонду держмайна сягнула 3,2 млн грн. Зауважується, що у семи аукціонах взяли участь 36 учасників, а завдяки конкуренції ціна активів зросла у 11 разів від стартової ціни.

У Державному фонді майна відзвітували про результати малої приватизації. Зокрема, за об’єкти вдається виручати в рази більше грошей, аніж планувалося.

Фонд держмайна України з початку відновлення малої приватизації у вересні 2022 року залучив понад 1,24 млрд грн приватних інвестицій в аграрні активи. В середньому по три підприємці змагалися за 25 державних об’єктів. Це призвело до їх подорожчання приблизно втричі.

Фонд державного майна готує новий аукціон з приватизації єдиного майнового комплексу ДП “Білгород-Дністровський морський торговельний порт (МТП)”. Це буде вже п’ята спроба продати актив, адже призначені на 6 та 14 червня цього року приватизаційні аукціони із продажу ЄМК ДП “Білгород-Дністровський МТП” за ціною 184,9 млн грн не відбулися через відсутність заявок учасників.

У 2023 році економічний ефект приватизації склав 3,4 млрд гривень. Це не лише кошти від продажу об’єктів, а й виплата боргів перед бюджетом та працівниками, які роками накопичувались на збиткових підприємствах.

За 7 місяців 2023 року до державного бюджету надійшло понад 450 мільйонів гривень від здачі в оренду державного майна. З початку року ФДМУ уклав 1 043 нових договорів — це тисячі нових можливостей для малого та середнього бізнесу, який створює нові робочі місця, сплачує податки та підтримує економіку країни під час війни.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...