Новини    13 вересня 2023 11:24

Підприємці Київщини та Львівщини найактивніше інвестують в державні активи

Попри вторгення росії, підприємці активно беруть участь в приватизації

Приватизація не лише залучає інвестиції для підтримки Сил оборони, а також створює можливості для релокації бізнесу. Під час повномасштабного вторгнення підприємці особливо активно купують державні активи у західних областях та в столиці, інформує пресслужба ФДМУ.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Серед ТОП-5 областей за доходами від приватизацію до бюджету з моменту відновлення малої приватизації:

◾Київ – 498 млн грн

◾Львівська область – 468,8 млн грн

◾Тернопільська область – 465,9 млн грн

◾Одеська область – 354 млн грн

◾Вінниччина – 315 млн грн

Попри вторгення росії, підприємці активно беруть участь в приватизації.

Підприємці Київщини та Львівщини найактивніше інвестують в державні активи

Джерело: ФДМУ

За 8 місяців 2023 року надходження до бюджету склали 2,56 млрд гривень – це рекордна сума за останні 10 років. В середньому вартість активів на аукціонах зростає у 3,5 рази – для порівняння, в 2021 ця цифра становила лише х2,2.

Нагадаємо, з 21 по 25 серпня сума переможних ставок приватизаційних аукціонів Фонду держмайна сягнула 3,2 млн грн. Зауважується, що у семи аукціонах взяли участь 36 учасників, а завдяки конкуренції ціна активів зросла у 11 разів від стартової ціни.

У Державному фонді майна відзвітували про результати малої приватизації. Зокрема, за об’єкти вдається виручати в рази більше грошей, аніж планувалося.

Фонд держмайна України з початку відновлення малої приватизації у вересні 2022 року залучив понад 1,24 млрд грн приватних інвестицій в аграрні активи. В середньому по три підприємці змагалися за 25 державних об’єктів. Це призвело до їх подорожчання приблизно втричі.

Фонд державного майна готує новий аукціон з приватизації єдиного майнового комплексу ДП “Білгород-Дністровський морський торговельний порт (МТП)”. Це буде вже п’ята спроба продати актив, адже призначені на 6 та 14 червня цього року приватизаційні аукціони із продажу ЄМК ДП “Білгород-Дністровський МТП” за ціною 184,9 млн грн не відбулися через відсутність заявок учасників.

Новини за темою:  Українську агропродукцію найбільше купують Іспанія, Нідерланди, Італія та Німеччина

У 2023 році економічний ефект приватизації склав 3,4 млрд гривень. Це не лише кошти від продажу об’єктів, а й виплата боргів перед бюджетом та працівниками, які роками накопичувались на збиткових підприємствах.

За 7 місяців 2023 року до державного бюджету надійшло понад 450 мільйонів гривень від здачі в оренду державного майна. З початку року ФДМУ уклав 1 043 нових договорів — це тисячі нових можливостей для малого та середнього бізнесу, який створює нові робочі місця, сплачує податки та підтримує економіку країни під час війни.

Анна Лиса

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...