Баришівська зернова компанія Grain Alliance вже скоротила і буде далі скорочувати площі під соняшником, що допоможе і дотриматись науково обґрунтованої сівозміни, і оптимізувати процеси зберігання та відвантаження урожаю, зазначив президент компанії Євгеній Радовенюк, передає АgroРortal.ua.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
Ми плануємо, що весь земельний банк компанії буде задіяно у посівній-2023. Три роки тому ми сформували базову сівозміну, якої будемо дотримуватись і надалі, незважаючи на війну і економічну кризу. Основна увага буде зосереджена на наших традиційних культурах — сої та кукурудзі. Співвідношення цих площ у нас десь 40/60. Також встигли засіяти озиминою 5 тис. га, — наголосив Радовенюк.
Баришівська зернова компанія минулої весни провела посіву під обстрілами, зібрала урожай під постійними загрозами ракетних ударів.
І ми будемо працювати далі. Ми вдячні нашим мужнім воїнам, завдяки яким вистояла Україна, завдяки яким звільнили Київщину і Чернігівщину. Це все дозволило нам працювати далі, підтримувати селянські родини, місцеві та державний бюджети. Завдяки нашим злагодженим діям з підрозділами ДСНС вдалося повернути у сівозміну заміновані та забруднені орні землі, — додав глава компанії.
Нагадаємо, нині ціни на соняшник в Україні значно різняться в залежності від регіону, умов поставки, відсотка олійності та розміру партії. Цінові показники мають тренд до зростання, який буде підтримано запитом з боку Китаю на закупівлю значної партії української соняшникової олії.
Зниження виробництва соняшнику в Україні зазвичай неминуче вело до зростання цін на соняшник/олію, адже частка країни у світовій торгівлі сягала 45-46%, в 2021/22 МР — 40%.
На ринках олійних культур певне пожвавлення спостерігається лише у напрямку соняшника, натомість ціни, попит та пропозиція на сою і ріпак залишаються стабільними.
На початку грудня 2022 року у США адміністрація президента Байдена погодила збільшення відсоток домішки біопалива в бензині та дизелі. У Канаді ріпакова олія віднесена до сировини для виробництва біопалива, а в Європі переробні потужності олійного комплексу були максимально завантажені та продовжували активну переробку соняшнику та ріпаку.
У листопаді минулого року основні події на ринках сої та ріпаку відбувалися на американському континенті. Пізній посів сої в Аргентині створив ризики зменшення її врожайності, що буде мати певну підтримку для ціни на боби. Залишки соєвої олії перебували на піку за останні 29 місяців через зменшення попиту. Водночас у США збільшення потреби в соєвій олії на біопаливо спричинило дефіцит олії на ринку, що буде мати певну підтримку для цін олійного комплексу.
Анна Лиса
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!