Новини    08 лютого 2023 18:59

Оптимізація: Grain Alliance скоротить площі під соняшником

Весь земельний банк компанії буде задіяно у посівній-2023

Баришівська зернова компанія Grain Alliance вже скоротила і буде далі скорочувати площі під соняшником, що допоможе і дотриматись науково обґрунтованої сівозміни, і оптимізувати процеси зберігання та відвантаження урожаю, зазначив президент компанії Євгеній Радовенюк, передає АgroРortal.ua.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Ми плануємо, що весь земельний банк компанії буде задіяно у посівній-2023. Три роки тому ми сформували базову сівозміну, якої будемо дотримуватись і надалі, незважаючи на війну і економічну кризу. Основна увага буде зосереджена на наших традиційних культурах — сої та кукурудзі. Співвідношення цих площ у нас десь 40/60. Також встигли засіяти озиминою 5 тис. га, — наголосив Радовенюк.

Баришівська зернова компанія минулої весни провела посіву під обстрілами, зібрала урожай під постійними загрозами ракетних ударів.

І ми будемо працювати далі. Ми вдячні нашим мужнім воїнам, завдяки яким вистояла Україна, завдяки яким звільнили Київщину і Чернігівщину. Це все дозволило нам працювати далі, підтримувати селянські родини, місцеві та державний бюджети. Завдяки нашим злагодженим діям з підрозділами ДСНС вдалося повернути у сівозміну заміновані та забруднені орні землі, — додав глава компанії.

Нагадаємо, нині ціни на соняшник в Україні значно різняться в залежності від регіону, умов поставки, відсотка олійності та розміру партії. Цінові показники мають тренд до зростання, який буде підтримано запитом з боку Китаю на закупівлю значної партії української соняшникової олії.

Зниження виробництва соняшнику в Україні зазвичай неминуче вело до зростання цін на соняшник/олію, адже частка країни у світовій торгівлі сягала 45-46%, в 2021/22 МР — 40%.

На ринках олійних культур певне пожвавлення спостерігається лише у напрямку соняшника, натомість ціни, попит та пропозиція на сою і ріпак залишаються стабільними.

На початку грудня 2022 року у США адміністрація президента Байдена погодила збільшення відсоток домішки біопалива в бензині та дизелі. У Канаді ріпакова олія віднесена до сировини для виробництва біопалива, а в Європі переробні потужності олійного комплексу були максимально завантажені та продовжували активну переробку соняшнику та ріпаку.

У листопаді минулого року основні події на ринках сої та ріпаку відбувалися на американському континенті. Пізній посів сої в Аргентині створив ризики зменшення її врожайності, що буде мати певну підтримку для ціни на боби. Залишки соєвої олії перебували на піку за останні 29 місяців через зменшення попиту. Водночас у США збільшення потреби в соєвій олії на біопаливо спричинило дефіцит олії на ринку, що буде мати певну підтримку для цін олійного комплексу.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...