Новини    28 січня 2023 14:28

На Житомирщині службовців заскочили на фіктивному продажі майже пів тисячі корів


На Житомирщині викрили трьох службовців за фіктивний продаж племінної рогатої худоби і заволодінні понад 15 млн грн з бюджетних коштів.

Про це пише пресслужба поліції Житомирської області.

У відомстві уточнили, що підприємства фактично на папері “продали-купили” одне в одного 417 голів племінних корів.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“Слідством установлено, що у 2021 році 41-річна киянка, будучи представником за довіреністю акціонерного товариства сільськогосподарського напряму, змовилась із службовими особами двох підпорядкованих господарств. Вони уклали кілька фіктивних угод щодо купівлі-продажу племінної рогатої худоби. Надалі спільники сфабрикували низку документів: акти прийому-передачі худоби, товарно-транспортні накладні та інші. А також для прикриття удаваних господарських відносин здійснювали перекази коштів між товариствами”, — йдеться в повідомленні.

Згодом вказані особи склали заявки на отримання часткового відшкодування вартості племінних тварин. Ці документи подали до відповідної комісії Мінагрополітики для отримання виплат за державною підтримкою розвитку тваринництва.

Таким чином злодії заволоділи коштами державного бюджету у загальній сумі понад 15 млн грн.

Наразі слідчі поліції оголосили представнику, директору та головному бухгалтеру зазначених товариств підозри у заволодінні майном шляхом зловживання службовим становищем (ч. 5 ст. 191 КК України) та у службовому підробленні (ч. 1 ст. 366 КК України).

Відповідно до чинного законодавства такі протиправні дії караються позбавленням волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна.

Читайте також: У Євросоюзі цьогоріч очікують на зменшення поголів`я корів на пів мільйона

Нагадаємо, іспанський уряд заборонив будівництво великих ферм, де одночасно перебувають тисячі корів. Згідно зі змінами до закону, у майбутньому будуть дозволені до запуску лише ферми з максимальною кількістю 850 голів ВРХ. Дорослі дійні корови та бики вважаються за одну одиницю, телята – приблизно за половину одиниці, залежно від віку.

Китайські вчені презентували концепцію “розумної ферми” для корів. Як розраховують китайські вчені, пристрої, що нагадують смартгодинник, прикріплений до ший і ніг, можуть заряджатися під час руху корів. Їхня оболонка у формі раковини морського гребінця рухається синхронно з тілом тварини, розгойдуючи внутрішній маятник, з’єднаний з магнітами і котушками. В результаті прилад перетворює кінетичну енергію на електрику, яка зберігається в невеликій літієвій батареї.

Через низькі ціни українські фермери віддають зерно на комбікорм коровам і курам.

Новий метод для зняття стресу стали широко практикувати в Нідерландах. Городяни не просто їдуть на природу, ліс або в село, вони цілеспрямовано відправляються на тваринницьку ферму для обіймів або, навіть, поцілунків з коровами у буквальному сенсі. Новий тренд навіть отримав свою назву, koe knuffelen, що дослівно можна перекласти, як “обнімашки з коровою”.

Фермери в Баварських Альпах розмістили таблички з попередженням про заборону туристам робити селфі з коровами.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...