Новини / Тваринництво     25 січня 2023 09:03

У Євросоюзі цьогоріч очікують на зменшення поголів`я корів на пів мільйона


Поголів’я молочних корів у Європейському Союзі у 2023 році впаде нижче 20 млн, що на 564 тис. голів менше, ніж торік, і на 1,7 млн менше показника 2016 року.

Про це пише “Інфагро” з посиланням на звіт Міністерства сільського господарства США (USDA).

“Попри постійне щорічне зростання продуктивності корів, скорочення поголів’я призвело до зменшення виробництва коров’ячого молока в ЄС, яке на 2023 рік прогнозується на рівні 143 млн т. Заплановане з 1 січня 2023 року впровадження нової Спільної сільськогосподарської політики (CAP) і супутньої Стратегії “Від ферми до столу” (F2F), ймовірно, додасть невизначеності для молочного сектору наступного року”, — пояснюють аналітики.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Крім того, посуха в усьому ЄС, яка зберігалася все літо 2022 року, завадила виробництву кормів і молока, оскільки зросли виробничі витрати на енергію та добрива, і це спричинило зростання відпускних цін сирого молока.

“Виробництво не коров’ячого молока в ЄС здебільшого зосереджено в країнах Середземномор’я. З ним справи склалися краще: споживчий попит зростав на такі молочні продукти як козячі сири або моцарелла, що виробляється з буйволиного молока, а також місцеве виробництво молока для нішевих продуктів, захищених географічним зазначенням (GI). Однак фермери у Франції та Італії, які виробляють молоко для виробництва продуктів із географічним зазначенням, зіткнулися з нестачею кормів і припиненням виробництва, оскільки вони більше не могли забезпечити відповідність стандартам годівлі для виробництва такої продукції”, — пояснюють експерти.

Нагадаємо, іспанський уряд заборонив будівництво великих ферм, де одночасно перебувають тисячі корів. Згідно зі змінами до закону, у майбутньому будуть дозволені до запуску лише ферми з максимальною кількістю 850 голів ВРХ. Дорослі дійні корови та бики вважаються за одну одиницю, телята – приблизно за половину одиниці, залежно від віку.

Китайські вчені презентували концепцію “розумної ферми” для корів. Як розраховують китайські вчені, пристрої, що нагадують смартгодинник, прикріплений до ший і ніг, можуть заряджатися під час руху корів. Їхня оболонка у формі раковини морського гребінця рухається синхронно з тілом тварини, розгойдуючи внутрішній маятник, з’єднаний з магнітами і котушками. В результаті прилад перетворює кінетичну енергію на електрику, яка зберігається в невеликій літієвій батареї.

Через низькі ціни українські фермери віддають зерно на комбікорм коровам і курам.

Новий метод для зняття стресу стали широко практикувати в Нідерландах. Городяни не просто їдуть на природу, ліс або в село, вони цілеспрямовано відправляються на тваринницьку ферму для обіймів або, навіть, поцілунків з коровами у буквальному сенсі. Новий тренд навіть отримав свою назву, koe knuffelen, що дослівно можна перекласти, як “обнімашки з коровою”.

Фермери в Баварських Альпах розмістили таблички з попередженням про заборону туристам робити селфі з коровами.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також