Новини / Тваринництво / Технології     07 грудня 2022 12:06

Китайські вчені презентували концепцію “розумної ферми” для корів


Вчені із Південно-Західного університету Цзяотун у Китаї запропонували концепцію “розумної ферми”.

Вони опублікували деталі свого дослідження в журналі iScience.

Як розраховують китайські вчені, пристрої, що нагадують смартгодинник, прикріплений до ший і ніг, можуть заряджатися під час руху корів. Їхня оболонка у формі раковини морського гребінця рухається синхронно з тілом тварини, розгойдуючи внутрішній маятник, з’єднаний з магнітами і котушками. В результаті прилад перетворює кінетичну енергію на електрику, яка зберігається в невеликій літієвій батареї.

“Існує величезна кількість кінетичної енергії, яка може бути зібрана у щоденних рухах великої рогатої худоби, таких як ходьба, біг і навіть рух шиї”, — наголосив співавтор дослідження Яцзя Пан.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Під час лабораторних тестів дослідники зробили прототип пристрою та переконалися, що рухи корів генерують достатньо енергії для живлення невеликих датчиків, які дозволять відстежувати місцеперебування та стан здоров’я тварин, а також збирати інформацію про навколишнє середовище.

“На фермі моніторинг інформації про навколишнє середовище та здоров’я великої рогатої худоби може допомогти запобігти хворобам та підвищити ефективність пасовищного тваринництва та управління. Ця інформація може включати концентрацію кисню, температуру та вологість повітря, кількість вправ, репродуктивні цикли, хвороби та виробництво молока”, — прокоментував Зутао Чжан, ще один співавтор проєкту.

Пізніше команда підключила пристрій до людей і виявила, що вони можуть добувати енергію під час руху. Щоб зарядити та запустити датчик для вимірювання температури, достатньо легкої пробіжки.

Нагадаємо, через низькі ціни українські фермери віддають зерно на комбікорм коровам і курам.

Новий метод для зняття стресу стали широко практикувати в Нідерландах. Городяни не просто їдуть на природу, ліс або в село, вони цілеспрямовано відправляються на тваринницьку ферму для обіймів або, навіть, поцілунків з коровами у буквальному сенсі. Новий тренд навіть отримав свою назву, koe knuffelen, що дослівно можна перекласти, як “обнімашки з коровою”.

Фермери в Баварських Альпах розмістили таблички з попередженням про заборону туристам робити селфі з коровами.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також