Новини / Тваринництво     14 січня 2023 12:05

Іспанія заборонила мегаферми для ВРХ


Іспанський уряд заборонив будівництво великих ферм, де одночасно перебувають тисячі корів.

Про це пише німецький щотижневик DER SPIEGEL.

Згідно зі змінами до закону, у майбутньому будуть дозволені до запуску лише ферми з максимальною кількістю 850 голів ВРХ. Дорослі дійні корови та бики вважаються за одну одиницю, телята – приблизно за половину одиниці, залежно від віку.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter.

“Центральна частина Іспанії відома своїми “макрогранхас” – гігантськими фермами, де іноді одночасно на утриманні знаходяться десятки тисяч голів великої рогатої худоби. Тепер іспанський лівий уряд Педро Санчеса видав указ, який забороняє таке “заводське”, я б навіть сказав “радянське” тваринництво. Дана заборона пов’язана в першу чергу зі минулорічним скандалом та протестами проти будівництва ферми, запланованої в центральній Іспанії в невеличкому селі Новієркас в провінціі Сорія, на 23 520 корів. У разі завершення це було б одне з найбільших тваринницьких ферм у світі та найбільша в Європі. Однак за новим законом її не дозволять добудувати, як і всі ферми, дозвіл на будівництво яких видано після квітня 2022 року. Тут звичайно, виникнуть багато судових скарг, адже можна лише уявити загальний обсяг запланованих інвестицій в даний проєкт”, – прокоментував новацію на своїй сторінці у Facebook президент УКАБ Алекс Ліссітса.

Однак, ця заборона не зовсім подобається захисникам тварин, пише Spiegel. У своїй заяві Грінпіс Іспанії назвав цей крок “чітким сигналом” для галузі, але розкритикував, що законодавство не створює “насправді стійкої моделі тваринництва”, заснованої на малих і середніх фермах. 850 тварин – це все одно забагато для однієї ферми.

“Так, це запобігає експлуатації тварин у надмірних масштабах, але все ж дозволяє досить велику експлуатацію, яка й надалі створюватиме величезний тягар для навколишнього середовища. Грінпіс раніше закликав до максимального розміщення 180 тварин. Звідки взялася ця цифра в голові керівництва Грінпіса, я так і не знайшов пояснення”, – написав Ліссітса.

Нагадаємо, у жовтні 2022 року сенат Іспанії схвалив законопроєкт, згідно з яким солона лагуна Мар-Менор матиме права людини. Так у країні хочуть захистити екосистему Мар-Менор від забруднення. Фауна найбільшої в Європі солоної лагуни Мар-Менор знаходиться під загрозою зникнення. У 2016 році масове цвітіння водоростей, викликане змиванням добрив із полів, поглинуло кисень лагуни та вбило 98% морських мешканців в акваторії.

У серпні-2022  іспанський залізничний оператор Renfe Mercancías відправив до Польщі експериментальний потяг із 25 контейнерів з мішками big bags для перевезення 600 т кукурудзи альтернативним маршрутом в обхід українських морських портів.

У серпні ж на заході Іспанії в регіоні Естремадура компанія Iberdrola SA, яка займається відновлюваними джерелами енергії, запустила найбільшу на сьогодні в Європі сонячну електростанцію.

Рада міністрів уряду Іспанії схвалила скасування податку на додану вартість (ПДВ) на фрукти та овочі на шість місяців, оголосив глава уряду Педро Санчес. Окрім фруктів і овочів ПДВ скасували також на хліб, хлібопекарське борошно, молоко, сир, яйця, бобові, картоплю та крупи.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також