Новини    16 листопада 2023 17:39

На Житомирщині отримали вищу врожайність соняшнику та сої

Початок сезону був вчасним, але через опади довелося тимчасово призупинити збір врожаю. Попри це, роботи в полі зараз ведуться згідно з графіком

Сезон збору соняшнику в Житомирській області на завершальному етапі, повідомляє пресслужба Департаменту агропромислового розвитку та економічної політики Житомирської ОВА.

Так, на сьогодні соняшник зібрано на площі 177,5 тис. га, що становить 98,0% від запланованої площі. Середня урожайність цієї культури становить 22,5 ц/га, що на 1,8 центнера більше в порівнянні з минулим роком. Загалом намолочено 399,3 тис. тонн соняшника.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Що стосується інших технічних культур:

Соя – зібрано на площі 182,1 тис. га. Середня урожайність становить 22,0 центнерів з гектара, що на 2,1 центнера більше порівняно з минулим роком. Загальний обсяг зібраної сої складає 400,6 тис. тонн.

Цукровий буряк – викопано на площі 17,1 тис. га, що становить 91,9% від прогнозованої площі. Середня урожайність цього року склала 450,0 ц/га. Загальний обсяг урожаю цукрових буряків – 769,5 тис. тонн.

Ріпак: Зібрано на площі 39,9 тис. гектарів. Середня урожайність складає 29,5 центнерів з гектара, що на 0,7 центнера вище, ніж у попередньому році. Загальний обсяг зібраного ріпаку становить 117,7 тис. тонн.

Тож, попри деякі тимчасові перешкоди, сільськогосподарські роботи в Житомирській області йдуть успішно, і більшість культур показують зростання урожайності порівняно з минулим роком.

Нагадаємо, цьогоріч найбільш прибутковими культурами є соя та цукрові буряки, оскільки вони мають стабільний попит і високу ціну.

Глобальне виробництво сої у 2023/24 МР зросте до майже 403 млн т.

У 2022 році в Україні під сою, яка є критично важливою культурою для європейських поставок протеїну, було засіяно понад 1,5 млн га та зібрано 3,7 млн тонн врожаю. Це на 7% більше, ніж торік, повідомляє пресслужба Мінагрополітики.

Асоціація “Дунайська Соя” спільно з Мінагрополітики планує заходи, спрямовані на розбудову ланцюгів постачання української сої до ЄС.

Від  початку вересня 2022 року в Україні спостерігається поступове зростання закупівельних цін на соєві боби.  Більшість переробників в порівнянні з показниками на кінець серпня підвищили закупівельні ціни на ГМ соєві боби на 1000-1500 грн/т і станом на 5 жовтня фіксували їх переважно в діапазоні 12000-14500 грн/т СРТ.

Українські аграрії мають намір у 2023 засіяти соєю щонайменше 1,2 млн га. Площі під соєю залишаються незмінно великими через те, що вона відносно легка у вирощуванні, чудова попередниця та наступниця для більшості популярних зернових в Україні, вимагає менших затрат на сушіння, легко зберігається й транспортується. Крім цього соя експортоорієнтована культура.

У 2024 р. українським експортерам сої може знадобитись сертифікат прослідковуваності для постачання до Європейського Союзу.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...