Новини    27 серпня 2023 18:13

Україна утримує позиції у топ-10 світових виробників сої

Посівні площі у цьому році зросли на 17%, валовий збір збільшиться на 12% і сягне рекорду

Світове виробництво сої у 2023/24 МР зросте до майже 403 млн т, повідомила аналітик олійного ринку “УкрАгроКонсалт” Світлана Купрєєва з посиланням на дані USDA.

Приріст урожаю очікується у всіх світових основних виробників сої, крім США.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Найбільше зростання врожаю прогнозується в Бразилії (+4%) та Аргентині (+92%), які разом з США мають найбільший вплив на світовий ринок сої та продуктів її переробки, — зазначила Купрєєва.

Експертка пояснила, що Україна нині залишається серед десяти найбільших світових виробників сої.

За прогнозами “УкрАгроКонсалт”, посівні площі у цьому році зросли на 17%, валовий збір збільшиться на 12% і сягне рекорду.

Тоді як країни ЄС залишаються ключовим напрямком збуту в цьому сезоні та будуть мати стратегічне значення в майбутньому 2023/24 МР.

Україна залишається привабливим постачальником для ЄС, враховуючи територіальну близькість, навіть попри логістичні проблеми сьогодення, для вирішення яких прикладають максимум зусиль обидві сторони.

Нинішня ситуація в Україні дозволяє припустити подальше зростання інтересу сільгоспвиробників до олійних культур, зокрема сої, внаслідок зернових.

Нагадаємо, у червні 2023 року експорт української сої становив понад 200 тис. т, що менше проти показника за травень, але більше.

У 2022 році в Україні під сою, яка є критично важливою культурою для європейських поставок протеїну, було засіяно понад 1,5 млн га та зібрано 3,7 млн тонн врожаю. Це на 7% більше, ніж торік, повідомляє пресслужба Мінагрополітики.

Асоціація “Дунайська Соя” спільно з Мінагрополітики планує заходи, спрямовані на розбудову ланцюгів постачання української сої до ЄС.

Від  початку вересня 2022 року в Україні спостерігається поступове зростання закупівельних цін на соєві боби.  Більшість переробників в порівнянні з показниками на кінець серпня підвищили закупівельні ціни на ГМ соєві боби на 1000-1500 грн/т і станом на 5 жовтня фіксували їх переважно в діапазоні 12000-14500 грн/т СРТ.

Українські аграрії мають намір у 2023 засіяти соєю щонайменше 1,2 млн га. Площі під соєю залишаються незмінно великими через те, що вона відносно легка у вирощуванні, чудова попередниця та наступниця для більшості популярних зернових в Україні, вимагає менших затрат на сушіння, легко зберігається й транспортується. Крім цього соя експортоорієнтована культура.

У 2024 р. українським експортерам сої може знадобитись сертифікат прослідковуваності для постачання до Європейського Союзу.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...