Новини / Трейдинг     06 жовтня 2022 09:03

ГМО соя має попит – ціни зростають з початку осені

З початку вересня в Україні спостерігається поступове зростання закупівельних цін на соєві боби

Початок сезону на українському ринку ГМ соєвих бобів характеризується укріпленням цін. З початку вересня в Україні спостерігається поступове зростання закупівельних цін на соєві боби, свідчать дані АПК-Інформ.

Темпи надходження олійної нового врожаю, за словами операторів ринку, були вкрай низькими через несприятливі для збирання врожаю погодні умови на всій території України. До того ж більшість сільгоспвиробників вважали за доцільне стримувати продаж даної культури, плануючи реалізувати її пізніше за вищими цінами. В умовах, що склалися, представники переробної промисловості, які потребували формування сировинної бази, були змушені підвищувати закупівельні ціни на сою.

Так, більшість переробників в порівнянні з показниками на кінець серпня підвищили закупівельні ціни на ГМ соєві боби на 1000-1500 грн/т і станом на 5 жовтня фіксували їх переважно в діапазоні 12000-14500 грн/т СРТ.

Як наголошують трейдери зі  SPIKE BROKERS, пропозиція сої значно перевищує попит, але водночас продавці обережно фіксують об’єми, оскільки погодні умови не дозволяють зібрати врожай. Попит на ГМО сою спостерігається зі сторони Угорщини та Італії.

Останні індикації покупців:
• НЕ ГМО DAP Угорщина (сх.) ~ 555-565€
• НЕ ГМО DAP Словаччина (пн-сх) ~545-555€
• НЕ ГМО DAP Австрія (центр) ~590-600€
• ГМО DAP Італія (пн-сх) ~590-595€
• ГМО DAP Угорщина (сх.) ~520-530€

Читайте також: Ціни на кукурудзу в напрямку портів знизилися – названо причини

Нагадаємо, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль вказав на основні проблеми в зборі урожаю.

Раніше Landllord повідомляв, що Україна має запасів зерна на два роки.

Наталія Марченко

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також