Новини    28 серпня 2023 17:29

На Вінниччині фермер створив власну трюфельну плантацію: збирає до 120 кг/га грибів

Окупатися трюфельна плантація може вже через 8-9 років. Тоді виростуть великі гриби й об’єм буде достатнім для продажів

У 2019 році фермер, експерт у біоземлеробстві Олександр Джига посадив на 2 га землі в селі Василівка на Вінниччині власну трюфельну плантацію, розповів в інтерв’ю для “Агробізнесу Сьогодні”.

У родини є 20 га пайових земель. І батько виділив пану Олександру частину для власної справи, він посадив саджанці на 2-х га. На п’ятий рік з’являться повноцінні плодові тіла.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Трюфельне дерево – дуб, фундук, волоський горіх, а ще кедр. Частину – свої саджанці інокулював. Іншу частину – купив у друзів з Іспанії, що мають розсадники. 1 саджанець коштує 15 євро. Ми садили на дубові, фундукові, а також інокулювали волоський горіх. Фундук себе погано показав, бо досить примхливий у вирощуванні. Повністю перейшли на дуб, бо він витривалий, не боїться посухи та перепадів температур, не має стільки хвороб, як на фундукові. І волоський горіх теж себе зарекомендував – сильне дерево. Цікава культура на саджанці – це кедр, адже відразу отримуєш кедрові горіхи і трюфельні гриби. Спеціальні кедрові саджанці вже на 3-й рік викидають шишки, – поділився Джига.

Він зауважив, що окупатися трюфельна плантація буде через 8-9 років. Тоді виростуть великі гриби й об’єм буде достатнім для продажів. Плантація може родити 40 років.

В Україні при крапельному зрошенні та правильному підході, можна збирати з плантації від 8 до 120 кг/га за сезон.

Нагадаємо, в Україні вирощування трюфелів поки що доволі рідкісний бізнес, хоча наш клімат і грунти цьому сприяють.  Таку думку висловив власник однієї з найстаріших трюфельних плантацій в Бордо у Франції Едуард Ено, коли консультував ентузіастів з Регіональному ландшафтному парку Харкова, які вирішили вирощувати делікатесні гриби.

На території НПП “Синевир” в Чорноріцькому природоохоронному науково-дослідному відділені, територія якого належить до заповідної зони, було виявлено плодові тіла гриба, які з ґрунту вирили дикі свині.

Грибарня “Боровик” на Львівщині займається виробництвом грибів вже понад двадцять років. Тут вирощують 120 т продукції на місяць і, навіть, експортують за кордон.

Компанія Nature Green нарощує свою присутність на ринках ЄС та буде постачати гриби до Німеччини.

У підвальному приміщенні хостела в селі Ружичанка на Хмельниччині вимушені переселенці зі східних областей почали вирощувати на продаж печериці.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...